Automatyka dla przemysłu

Gdzie znajduje zastosowanie wzmacniacz kanałowy

Sprawdź, gdzie nabyć wzmacniacz kanałowy

Wzmacniacz kanałowy to urządzenie dedykowane do odtwarzania sygnału telewizji naziemnej. Jak wskazuje jego nazwa zasadniczą rolą jaką pełni jest potęgowanie mocy sygnału. Sprawdźmy jak działa to urządzenie i na jakich pasmach działa.

Wzmacniacz kanałowy – w budynkach i na zewnątrz

U dystrybutorów uzyskamy wiele urządzeń, których rolą jest wzmocnienie sygnału i odbiór pasm telewizji cyfrowej. Służą one zarówno do zwykłych instalacji, jak i do zadań specjalnych. Montowane są na terenach, na których zupełnie nie ma sygnału. Sprawdzają się np. w górach, stacjach metra i w niektórych budynkach. Nowoczesne wzmacniacze kanałowe wzmacniacze kanałowe pozwalają też na bezprzewodową transmisję sygnałów telewizyjnych. Ich pokrywa powoduje, że mogą być zlokalizowane na maszcie antenowym – nie straszny im śnieg i deszcz.

Wzmacniacz kanałowy – współpracuje z antenami biernymi

Najczęściej stosowany wzmacniacz kanałowy ma kilka niezależnych wejść – np. VHF lub UHF + LTE. Moduły mogą mieć zaimplementowaną technologię niwelującą nieprawidłowości pochodzące z internetu LTE. W zależności od rodzaju urządzenia ma także 3 lub 4 specjalne filtry kanałowe – kompatybilne z kanałami k.20-k.69. Dostępne na rynku wzmacniacze kanałowe są kompatybilne między innymi z antenami DIGITmax HD. Wzmacniacze kanałowe wyposażono w niezależne zasilacze, a także diody LED.

Nasze dane teleadresowe:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]