instalacje teletechniczne, infrastruktura sieci
Automatyka dla przemysłu

Instalacje teletechniczne – moduły i fachowe firmy

Instalacje teletechniczne sieci kablowych to rozbudowana infrastruktura obejmująca wiele rozmaitych modułów – od podstawowych po zaawansowane technicznie. Na rynku istnieją profesjonalne podmioty, które zajmują się obsługą sieci RTV. Przekonajmy się jakie usługi oferują i z jakich modułów składają się instalacje teletechniczne.

Instalacje teletechniczne – w budynkach użyteczności publicznej

Instalacje teletechniczne to urządzenia jak m. in.: anteny kierunkowe UHF, UHF/LTE, maszty antenowe, pasmowe wzmacniacze wielokanałowe, rozgałęźniki sat, odbiorniki optyczne. Na rynku dostępne są także wzmacniacze szerokopasmowe, kable koncentryczne 75 OHM, transmodulatory i systemy PON – GEPON. Moduły tego typu zakładane są na nieruchomościach, w szpitalach i blokach. Firmy działające na rynku zajmują się natomiast z reguły planowaniem sieci i wytwarzaniem poszczególnych modułów. Sieci teletechniczne opierają się na wytrzymałych komponentach i specjalistycznym montażu – dlatego niezastąpione jest wsparcie fachowców.

Instalacje teletechniczne – Rozporządzenie Ministra Transportu

Niezbędne jest też, żeby sieci kablowe spełniały kryteria Rozporządzenia Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej. Z tego też powodu potrzebne jest wsparcie techniczne profesjonalnych firm, które dostarczą właściwe narzędzia i dobiorą najlepsze moduły dobrane do potrzeb konkretnej sieci. Instalacje teletechniczne często potrzebują również konserwacji, a zatem bardzo ważna jest opieka gwarancyjna. Korzystają z niej przede wszystkim deweloperzy.

Nasze dane teleadresowe:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]