kabel koncentryczny
Automatyka dla przemysłu

Kabel koncentryczny – niezbędny element działającego telewizora

W zdecydowanej większości domów znajduje się telewizor. Większość z nas lubi raz na jakiś czas obejrzeć ciekawy film bądź profesjonalnie prowadzony serwis o charakterze informacyjnym. Aby jednak odbieranie programów było możliwe, niezbędne jest zamontowanie właściwego podłączenia. Wykorzystuje się do tego celu między innymi kable koncentryczne, które aktualnie zakupimy bez najmniejszych problemów w sklepach , które oferują artykuły do odbioru sygnału telewizyjnego.

Kabel koncentryczny – jakie cechy uznaje się za charakterystyczne?

W sklepach znajdują się dzisiaj przeróżne kable koncentryczne, które charakteryzują się nieco innymi właściwościami. Elementarny podział rozróżnia kable koncentryczne wewnętrzne oraz zewnętrzne. Każdy kto potrzebuje kabel koncentryczny z całą pewnością musi spojrzeć na jego istotne parametry. Istotne są dopasowanie i tłumienie, które zapewnia odbiór telewizji na wysokim poziomie. Dobrym produktem są kable posiadające konstrukcję Tri–Shield. Jej zastosowanie sprawia, iż przewód odznacza się klasą „A” ekranowania oraz chroni sygnał przed zakłóceniami o charakterze zewnętrznym, które mogą poważnie obniżać ostrość obrazu. Kable koncentryczne najlepszych firm doskonale sprawdzą się w rozbudowie, ale również podczas modernizacji sieci teletechnicznych zarówno niewielkich, jak i naprawdę wielkich operatorów. Znaczna część kabli koncentrycznych opracowana została zgodnie z wyśrubowanymi wytycznymi produkcji. Oznacza to, że wahania parametrów w przypadku takich kabli są zwykle bardzo małe bądź żadne.

Kabel koncentryczny – jakiego rodzaju materiałów używa się do jego wyprodukowania?

Kable koncentryczne to połączenie elementów bardzo różnych. W zdecydowanej większości przypadku rdzeń robiony jest z miedzi. Miedź jest materiałem trwałym, który nie zatraca posiadanych właściwości nawet po długim czasie używania. Jeśli idzie o kable przeznaczonych do wykorzystywania na zewnątrz budynków, do wykonania warstwy wierzchniej używane są materiały odporne na działanie niekorzystnych warunków pogodowych.

Nasze dane teleadresowe:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]