Automatyka dla przemysłu

Niezawodne kable RTV

Więcej o kablach RTV na https://telmor.pl/Produkty/Kable-telekomunikacyjne/Kable-koncentryczne

Bez wydajnych instalacji nie sposób odbierać sygnału telewizyjnego oraz internetowego. Jak nietrudno się domyślić, głównymi ich częściami są kable RTV. To dzięki nim osiągalne jest transmitowanie danych do poszczególnych hubów i gniazd. Ze względu na fakt, jak są one ważne, firmy montujące sieci starannie wybierają używane przez siebie przewody. Ich dobór może stać się źródłem dużych problemów – wszak zależnie od sytuacji musimy użyć odmiennych przewodów. Ważna jest też ich solidność, bo sieci muszą posłużyć przez minimum kilkanaście lat eksploatacji. Jak więc kupować kable RTV? Które ich typy wyróżniamy?

Typy kabli RTV

Najczęściej stosowanym typem kabli RTV są przewody światłowodowe – za ich pomocą dostarcza się impulsy internetowe, TV i połączeń telefonicznych. Jak łatwo się domyślić, kable światłowodowe jako nośnik danych stosują światło, które przesyłane jest po odpowiednio przygotowanym materiale szklanym. Poza tym stosowane są też przewody koncentryczne, które stosuje się zwykle do przesyłu sygnałów o niewielkiej mocy. Takie przewody stosowane są najczęściej do dostarczenia danych bezpośrednio do klientów.

Kable RTV – jak dobierać?

Jak już wspomnieliśmy, wybór kabli RTV nie jest łatwy. Dlatego firmy montujące te sieci zazwyczaj stawiają umowę ze sprawdzonymi dostawcami. Dobierając kable RTV od takiego dostawcy otrzymujemy gwarancję, że złożona z nich sieć będzie zawsze solidna. Najlepiej wybrać tego dostawcę, który sam produkuje oferowane przez siebie kable RTV. Istotne jest także to, czy firma sprzedająca kable RTV udziela gwarancji i świadczy pomoc w razie problemów – wszak to wytwórca musi najlepiej znać swoje kable i niezależnie od warunków wypracować rozwiązanie, które umożliwi założenie funkcjonalnej instalacji.

Nasze dane teleadresowe:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]