Automatyka dla przemysłu

Skrzynka telekomunikacyjna – rodzaje i zastosowanie

Tu znajdziesz skrzynkę telekomunikacyjną

Skrzynki telekomunikacyjne muszą spełniać wiele oczekiwań i być niezwykle ergonomiczne. U dystrybutorów wyróżniamy wiele ich modeli, których profil musi być dostosowany do różnych warunków. Do czego są potrzebne skrzynki telekomunikacyjne i co je wyróżnia?

Skrzynka telekomunikacyjna – z solidnego surowca

Skrzynka telekomunikacyjna musi być skonstruowana ze wzmocnionego metalu i być wyposażona w odpowiednie wycięcia, które spełniają rolę wentylacyjną oraz umożliwiają przepływ sygnału bezprzewodowego. Na rynku wyróżniamy kilka najważniejszych rodzajów skrzynek telekomunikacyjnych. Niezwykle popularny model to skrzynka teletechniczna zlokalizowana na otwartej przestrzeni, która musi cechować się odpornością na ingerencje osób niepowołanych, jak również niekorzystne czynniki atmosferyczne. Inna ważna grupa to skrzynka mieszkaniowa, w której znajdują się przewody telekomunikacyjne – np. światłowody oraz niezbędne przyłącza urządzeń – wzmacniacze RTV, rozgałęźniki. Moduły wewnątrz skrzynki możemy zamontować m. in. na paski rzepowe lub specjalne taśmy instalacyjne.

Skrzynka telekomunikacyjna – specjalistyczne zasuwy

Istotnym elementem jest także ochrona przed wtargnięciem osób trzecich do środka szafki. Wzmocnione zasuwy znakomicie spełniają swoją funkcję. Bezpieczeństwo jest szczególnie ważne ze względu na dzieci. Należy pamiętać także o uporządkowaniu przewodów – do tego celu wykorzystuje się profesjonalne komory. U dystrybutorów znajdziemy wiele modeli szafek – dostępnych w różnych rozmiarach, dzięki czemu bez problemu dopasujemy je do naszego mieszkania.

Nasze dane teleadresowe:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]