Bezpieczeństwo i ochrona

Tabliczki na drzwi – ich rodzaje i zastosowanie

Szukasz tabliczek na drzwi? Skieruj się tutaj.

W każdym budynku znajduje się całe mnóstwo najróżniejszych pomieszczeń, które mają większe bądź mniejsze znaczenie. Ułatwienie w poruszaniu się po nich – nie tylko odwiedzającym, ale też osobom , które wykonują swoje obowiązki w danym obiekcie – umożliwiają przeróżne tabliczki na drzwi. Ich wybór jest obecnie naprawdę ogromny. Jakie tabliczki na drzwi dostępne są w sprzedaży? Czym wyróżniają się te najbardziej popularne?

Tabliczki na drzwi – co można nimi oznakować?

Właściwe oznakowanie budynku ma wpływ na przejrzystość jego działania. Nie ma znaczenia czy chodzi o sklep, przedszkole, urząd czy biuro – prawidłowe oznaczenie pomieszczeń umożliwia błyskawiczne odnalezienie sali, która na dany moment nas interesuje. Tak dzieje się na przykład w szpitalu czy szkole. W przypadku banków, urzędów i biur tabliczki na drzwi ułatwią odnalezienie pokoju, w którym dyżuruje potrzebna nam w danej chwili osoba. Szeroko zastosowane są tabliczki na drzwi, w których można swobodnie zmieniać znajdującą się na nich informację. Dzięki temu w momencie, kiedy na przykład w zakładzie pracy dochodzi do zwolnienia pracownika, nazwisko na tabliczce można bez trudu zmienić. Pozwala to w konsekwencji zaoszczędzić niemałą ilość gotówki – nie trzeba bowiem wydawać pieniędzy na zakup nowych tabliczek.

Tabliczki na drzwi – w jakich sytuacjach są jeszcze wykorzystywane?

Dzięki tabliczkom na drzwi można bez żadnych trudności rozdzielić pomieszczenia mające charakter ogólnodostępny od tych, które stworzono dla załogi konkretnej instytucji. Chodzi w tym wypadku o pokoje o charakterze socjalnym, magazyny, toalety dla pracowników oraz wszystkie te miejsce, do których z jakiegoś powodu osoby postronne nie mogą mieć dostępu. Wykorzystując tabliczki na drzwi, można też oznakować miejsca, w których nie wolno palić. Takie tabliczki, które mówią o zakazie palenia, są aktualnie ogromnie popularne. Nierzadko na tych tabliczkach w miejscu napisu umieszczony jest skreślony symbol papierosa. Dla większości osób przekaz takiego rodzaju znaku jest więc bardzo przejrzysty. Wspomnieć należy również, iż tabliczki informacyjne umieszcza się także przy wejściu do obiektów, które posiadają ułatwienia dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich.

Nasze dane teleadresowe:
Lundi Sp. z o.o.
ul. Kazimierza Wielkiego 58
32-400 Myślenice

Tel.: +48 12 268 74 00
E-mail: [email protected]