Edukacja

Malarstwo cyfrowe – jakich narzędzi potrzebujesz i gdzie znaleźć kurs?

Jeszcze nigdy nie widziałeś tak korzystnej oferty kursu Photoshop!

Sztuka nie pozostaje w tyle i od dłuższego czasu próbuje nadążyć za cyfrowym postępem. Predyspozycja do malarstwa tradycyjnymi metodami współcześnie nie jest już wystarczająca, aby zdobyć zatrudnienie w branży filmowej lub gamingowej, gdyż te gałęzie rozrywki w procesie projektowania postaci czy świata przedstawionego korzystają przeważnie z profesjonalnego oprogramowania. Znając te realia wiele młodych artystów rozpoczynając swoją przygodę z malarstwem od razu stara się poznać popularne programy, stosowane na co dzień w malarstwie cyfrowym.

Malarstwo komputerowe – jakie narzędzia można wykorzystać?

Istnieje kilka programów wykorzystanych współcześnie do tzw. digital paintingu, czyli malarstwa cyfrowego. Jednym z najstarszych z nich to Photoshop od Adobe, który pomimo iż służył głównie jako software do retuszu fotografii, w mgnieniu oka stał się podstawowym oprogramowanie game devów oraz ilustratorów. W rezultacie powodzenia Photoshopa powstały inne analogiczne programy, jak m.in. GIMP, Corel Painter czy Krita, w których dzięki wykorzystaniu różnorodnych cyfrowych pędzli można tworzyć prace niewiele różniące się od malunków wykonanych akwarelą, temperą lub farbami olejnymi. Digital painting daje artystom ogromną wolność – twórca ma możliwość cofnięcia nietrafionych ruchów pędzla, jak również ponosi mniejsze wydatki. Cyfrowe farby wszak się nigdy nie wyczerpują!

Digital painting – nauka z udziałem instruktora

Praktycznie uczenie się malarstwa cyfrowego przebiega tak jak opanowywanie tradycyjnych technik plastycznych. Oczywiście pierwsze próby warto podjąć samodzielnie, aczkolwiek żeby rozwinąć maksymalnie swoje umiejętności, a zarazem poznać wszystkie opcje oprogramowania i najważniejsze triki używania pędzli, radzimy wykupić kurs przygotowany przez biegłego instruktora. Jeżeli w pobliżu twojego zamieszkania nie działa szkoła rysunku, która miałaby w ofercie zajęcia z digital paintingu, możesz kupić dostęp do najrozmaitszych video kursów Photoshopa przez internet. Zróżnicowanie technik jakie wyjaśniają takie kursy jest szerokie i nie uczą one tylko podstaw funkcjonowania programu. Kluczowe jest jednak, aby postanawiając o zakupie kursu digital paintingu online znaleźć taki, który umożliwia kursantowi skonsultowanie się z twórcą kursu.

Nasze dane teleadresowe:
Digitalownia Studio Grafiki 2D i 3D
Workshop Kraków Sp. z o.o.
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 797-274-186
E-mail: [email protected]