Finanse, rachunkowość

Euro w kantorach internetowych – bieżące przeliczniki i zalety takiej wymiany

Szukasz więcej informacji o wymianie euro na złotówki? Świetnie trafiłeś! Kliknij tutaj.

Euro to dość młoda waluta, ponieważ w postaci monet i banknotów pojawiła się w obiegu dopiero w 2002 roku. Jest ona dziś głównym środkiem płatniczym w przeważającej części państw członkowskich Unii Europejskiej. Polska do tej pory nie sprostała warunkom, pozwalającym przyłączyć się do strefy euro, co nie oznacza, iż jej obywatele nie używają tej waluty regularnie, czy to biorąc w niej kredyt bądź też dokonując zakupów za granicą.

Pożytek z wprowadzenia euro w państwach członkowskich UE

Wprowadzenie euro w krajach należących do Unii Europejskiej dostrzegalnie uprościło życie milionom obywateli Europy, zarówno w sferze biznesowej, jak i osobistej. Ujednolicona waluta to wszak mniejsze trudności z wyliczeniem przypuszczalnego zysku bądź kosztu podczas planowania np. transakcji w handlu międzynarodowym, co przedtem z uwagi na nieprzewidywalne wahania kursów między walutami w szeregu przypadków mogło okazać się nieudaną estymacją. Zamieszkanie w strefie euro wpływa również na swobodę podróżowania rezydentów państw członkowskich, którzy właściwie wcale nie muszą martwić się o zaopatrzenie się w odpowiednią ilość banknotów w obcej walucie w trakcie urlopu za granicą. Współcześnie potrzebna im po prostu ich aktualna karta płatnicza, a używając za granicą, nie muszą przejmować się już wysokością spreadów pobieranych przez bank przy każdej transakcji.

W kantorze online w parę sekund poznasz aktualny kurs euro

Polska, pomimo wejścia do struktur UE w maju 2004 r., po dziś dzień nie spełnia wszystkich warunków dopuszczających wprowadzenie euro jako obowiązującej waluty. Nie zmienia to faktu, iż jako mieszkańcy kraju członkowskiego UE na co dzień prowadzimy transakcje biznesowe i dokonujemy zakupów w euro. Osoby często dokonujące transakcji w tej walucie mogą na bieżąco sprawdzać aktualną cenę euro na stronach kantorów online, a równocześnie również w mgnieniu oka wymienić złotówki na euro bez potrzeby wizyty w kantorze stacjonarnym. Wymiana euro online ze względu na niższe spready jest tańsza oraz bardzo poręczna, bo można ją zaplanować o każdej porze dnia (także w środku nocy!), a kupno waluty dokonywane jest po kursach uaktualnianych na bieżąco, a nie – jak to zwykle jest przyjęte w bankach i kantorach tradycyjnych – w oparciu o uśredniony kurs z dnia poprzedniego.