Finanse, rachunkowość

Internetowa wymiana walut – o kantorze online

Nie możesz znaleźć kantoru on line? Wejdź na https://nordiqa.com/kantor-internetowy.html.

Jeszcze kilka lat temu jedyną drogą wymiany waluty była transakcja w najbliższym oddziale banku albo w kantorze – te ostatnie nadal spotkać można sklepach wielkopowierzchniowych czy w galeriach handlowych! Aczkolwiek w szybko zmieniającym się świecie, ludzie chcą wymieniać waluty obce bez przymusu wychodzenia z domu i ponosząc przy tym niższe wydatki, dlatego właśnie powstały kantory online, które to umożliwiają.

Kantor wymiany walut przez internet – zawsze najświeższy kurs przewalutowania

Funkcjonowanie kantoru online jest jednakowo łatwe jak kantoru stacjonarnego. Klient loguje się do serwisu na utworzony przez siebie profil, a następnie wpłaca do swojego panelu środki, które potrzebuje przewalutować. Zaletą kantorów wymiany walut online jest w głównej mierze to, iż wymianę można zlecić w nim o każdej porze dnia, a samo przewalutowanie ma miejsce już w porze pracy serwisu po najświeższych kursach, ustalanych w oparciu o dane pobierane z Forex co kilka sekund, a nie – jak w przypadku fizycznych kantorów – po średnim kursie, zazwyczaj z poprzedniej doby. Drugim i nadzwyczaj ważnym atutem kantorów online są niższe spready aniżeli te narzucone przez kantory stacjonarne i banki. Wymiana w tych ostatnich polskiego złotego (w zależności od indywidualnego cennika) może skutkować naliczeniem spreadu w wysokości nawet 3-5%, natomiast w kantorze internetowym spready najczęściej nie przekraczają 2%. Kantory internetowe oferują również kilka pomocniczych usług stosowanych przez konsumentów, np. posiadają opcję transakcji odroczonej, w której użytkownik zleca wymianę waluty po wskazanym przez niego kursie (wymiana jest realizowana dopiero wtedy, gdy podany przez użytkownika kurs spotka się z kursem na rynku) bądź w określonym przez klienta dniu.

Doceniasz swobodę w zarządzaniu kapitałem? Kantor internetowy jest dla Ciebie

Kantory wymiany walut online to usługa dla wszystkich doceniających wygodę i dużą autonomię w zarządzaniu własnymi środkami finansowymi. Korzystają z nich również osoby pracujące bądź uczące się za granicą oraz kredytobiorcy spłacający zobowiązania w walucie obcej. Lecz zanim zdecydujemy się powierzyć swój kapitał kantorowi online, warto zbadać jego renomę i bezpieczeństwo, np. poprzez przeszukanie strony Komisji Nadzoru Finansowego, czy został on uwzględniony na wykazie Komisji jako instytucja płatnicza.