Zarówno rolnicy, jak też osoby prowadzące firmy, które pragną je rozwijać, muszą inwestować w zakup nowatorskich urządzeń oraz maszyn. Tak duże wydatki trudno jest jednak sfinansować bazując tylko na własnych środkach. Wyjściem z sytuacji może się więc okazać skorzystanie z kredytu obrotowego.
Gospodarstwo rolne a kredyt obrotowy
Kredyty obrotowe przeznaczone dla rolników proponują obecnie nie tylko banki, ale też instytucje pozabankowe. Z tego rozwiązania mogą skorzystać ci rolnicy, których zdolność kredytowa jest niewystarczająca i nie mają możliwości uzyskania kredytu w banku. Jednak należy mieć świadomość, że często kredyty zaciągane w parabankach wiążą się z wyższymi kosztami lub zawierają niekorzystne dla klienta warunki, stąd nie odradzamy to rozwiązanie.
O wsparcie na bieżącą działalność pod postacią kredytu obrotowego mogą ubiegać się rolnicy niezależnie od wieku. W wypadku kredytów przyznawanych przez instytucje nie będące bankami, formalności sprowadzają się do niezbędnego minimum. To również dla niemałej grupy rolników okazuje się wyjątkowo dużą zaletą, ale wciąż wiąże się z większym ryzykiem i kosztami kredytu.
Kredyt obrotowy dla firm i rolników tylko ze sprawdzonym specjalistą
O kredyt obrotowy ubiegają się nie tylko rolnicy, ale także właściciele firm. Kredyt ten można przeznaczyć na finansowanie wydatków związanych z bieżącą działalnością firmy. Dokonanie właściwego wyboru kredytu obrotowego bywa nierzadko trudne. W podjęciu decyzji z pewnością może pomóc doświadczony pośrednik. Jego znajomość procedur bankowych i wiedza pomogą nam wyszukać kredyt doskonale dostosowany do wymagań i potrzeb prowadzonego przez nas przedsiębiorstwa. Niespodziewane wydatki oraz aktualne zobowiązania finansowe nie muszą już spędzać posiadaczom firm i osobom prowadzącym gospodarstwo rolne snu z powiek, gdyż dzięki kredytowi obrotowemu mogą oni rozszerzać swoją działalność albo spłacać swoje zobowiązania. Decyzje o przyznaniu kredytu obrotowego zazwyczaj podejmowane są błyskawicznie, bez niepotrzebnych formalności oraz utrudnień. Pieniądze przekazywane są do rąk klientów w transzach bądź jednorazowo.