Finanse, rachunkowość

Mass collect – usługa nie tylko dla dużych firm

Pokaźna porcja informacji o mass collect. Zobacz koniecznie!

Mass collect to usługa, która opiera się na identyfikacji płatności masowych od kontrahentów. Przedstawiamy pokrótce, jak działa mass collect i w jaki sposób ułatwia życie dużym oraz małym firmom.

Mass collect – gdzie sprawdzi się taka usługa?

Działanie mass collect jest zasadniczo dość proste. Polega na przypisaniu każdemu klientowi własnego numeru rachunku, który staje się równocześnie jego identyfikatorem. Takie podejście jest pomocne tam, gdzie co miesiąc obsługiwana jest znaczna grupa klientów, czyli przykładowo w szkołach prywatnych, w firmach telekomunikacyjnych czy wszystkich działalnościach, gdzie używany jest system abonencki (m.in. w obiektach sportowych). Należności przesyłane w systemie mass collect kierowane są na konkretny rachunek firmowy, niemniej jednak wcześniejsze przydzielenie klientom niepowtarzalnych numerów rachunków pozwala na ich sprawniejsze zdefiniowanie, niezależnie o tego, jaki sposób wybrali oni do dokonania wpłaty (tradycyjny przelew, przelew z karty albo przelew pocztowy). Wykorzystanie mass collect wiąże się także z szybszym księgowaniem przelewów niż w przypadku księgowania ręcznego, a równocześnie eliminacją możliwych błędów nieraz przydarzających w trakcie tego procesu.

Mass collect również dla podmiotów obsługujących poniżej stu faktur

Chociaż mass collect nie jest w tej chwili proponowana we wszystkich bankach (mają ją między innymi mBank i część banków spółdzielczych) wypada rozważyć jej zastosowanie w przedsiębiorstwie, także takim, które co miesiąc obsługuje mniej niż setki dokumentów księgowych. Zastosowanie mass collect wiąże się wszak z kilkoma korzyściami, takimi jak oszczędność czasu pracowników, opcja integracji z systemem finansowo–księgowym (a więc monitorowanie na bieżąco wpływających opłat) czy powiązanie z aplikacjami Finance Automation. Taką rodzimą aplikacją dedykowaną do automatycznej obsługi należności jest Flobo. Daje ona nie tylko możliwość powiązania z systemem mass collect banku, ale posiada także opcję przesyłania powiadomień o nadchodzących terminach płatności oraz windykacji, co w ciągu kilku miesięcy efektywnie podnosi terminowość u klientów, którym wystawia się faktury.

Flobo

Mob.: +48 730 74 55 30
E-mail: [email protected]