Hobby, sport, rekreacja Turystyka

Lubisz wyzwania? Wyprawy w góry są dla Ciebie!

Szukasz bezkonkurencyjnej oferty wypraw górskich? Dobrze trafiłeś! Wejdź na www.exploruj.pl/rodzaj-wyprawy/wyprawy-gorskie/

Wiele osób wykorzystuje swój wolny czas na przemierzaniu górskich szlaków. Zwykle zaczynają od wędrówki po polskich Tartach, z czasem jednak przestaje im to wystarczać. Poszukują nowych wrażeń – ich marzeniem są wyprawy w coraz wyższe góry. Otwarte granice sprawiają, że nawet wędrówki na szczyty leżące w oddalonych od naszego kraju rejonach stają się obecnie możliwe.

Wyprawy w góry wysokie – o czym pamiętać, planując wyprawy?

Dzisiaj przed amatorami górskich wypraw otworem stoją nie tylko polskie oraz słowackie Tatry czy Alpy (z ich najwyższym wzniesieniem Mount Blanc), ale również najwyższe wzniesienia Afryki, Azji czy Meksyku. Bez wątpienia dużym udogodnieniem w zdobywaniu tych pięcio- czy siedmiotysięczników jest funkcjonowanie na polskim rynku agencji trekkingowych zajmujących się organizacją wypraw na Kazbek bądź Elbrus. Rzecz jasna pomoc agencji bardzo dużo ułatwia, ale jej instruktorzy nie wejdą na szczyty za nas. Potrzebna jest wysoka kondycja, która pozwoli nam znieść długą wędrówkę z bardzo ciężkim, mającym nawet kilkanaście kilogramów plecakiem ze specjalistycznym wyposażeniem oraz dostosowaną do warunków górskich odzieżą.

Wyprawy w góry – jakie wymogi stawiane są biorącym udział w wyprawie?

Od każdego, kto podejmuje decyzję o wzięciu udziału we wspinaczce wysokogórskiej – na Pik Lenina, Elbrus, bazę pod Annapurnąbądź Mount Everest – wymaga się wcześniejszej praktyki w podobnych do tego typu ekspedycjach, gdyż im wyżej zamierzamy się wspiąć, tym większe niebezpieczeństwo wystąpienia choroby wysokościowej. Umiejętność posługiwania się czekanem czy przemieszczania się w grupie, której członkowie nawzajem się zabezpieczają liną – to wymogi, które trzeba bezwzględnie spełnić. Nie możemy zapomnieć również, że trekking wysokogórski to wędrówka zespołowa. Znaczenie ma więc zdolność pracy w zespole. Podczas wyprawy w góry konieczne jest pełne podporządkowanie się decyzjom podejmowanym przez prowadzącego grupę.

Nasze dane teleadresowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]