Hobby, sport, rekreacja Turystyka

Najciekawsze trasy rowerowe Małopolski

Kliknij tutaj jeśli jesteś zainteresowany najładniejszymi trasami rowerowymi w Małopolsce.

Małopolska ma możliwość poszczycić się kolosalną rozpiętością geograficzną naturalną i ładnymi pejzażami. Duże wrażenie robią przede wszystkim góry, których w Małopolsce nie brakuje – jakkolwiek nie tylko. Wiele z efektownych miejsc wolno odwiedzić rowerem. Opisujemy najpiękniejsze trasy rowerowe w Małopolsce!

Małopolska na rowery! / Małopolska – szlaki rowerowe / Małopolska – najlepsze trasy rowerowe / Trasy oraz szlaki rowerowe – Małopolska

Trasy oraz szlaki rowerowe w Małopolsce są nadzwyczaj zróżnicowane. Odnajdziemy tutaj również takie szlaki rowerowe, jakie są zawikłane technicznie, jak oraz trasy doskonałe do jazdy z dzieckiem. Przykładem tej ostatniej będzie VeloKrynica, łącząca Muszynę z Krynicą. Obszary są niezwykle malownicze, a trasa rowerowa odseparowana od ruchu samochodowego, co gwarantuje beztroską jazdę oraz podziwianie widoków.
Skoro wymieniamy najpiękniejsze trasy rowerowe w Małopolsce, nie możemy nie wspomnieć o trasie VeloDunajec, jaką co poniektórzy nazywają wręcz wizytówką Małopolski. Po drodze spotykamy wiele atrakcji, między innymi Zakopane, Jezioro Czorsztyńskie, zamek w Nidzicy, Jezioro Rożnowskie, lecz prawdopodobnie najogromniejszą z nich jest wycieczka szlakiem biegnącym przełomem Dunajca. Tutejsze widoki są pamiętne!
Inną trasą rowerową, jaka należy do najpiękniejszy w Małopolsce – a przy tym w najwyższym stopniu znanych i najentuzjastyczniej odwiedzanych – jest VeloCzorsztyn. Ten szlak rowerowy biegnie naokoło Jeziora Czorsztyńskiego. Jego pozytywem – prócz pięknych widoków (i to niezależnie od pory roku) – jest zachwycająca nawierzchnia i mnogość atrakcji i bogate zaplecze gastronomiczne.
Małopolska na rowery! Na zakończenie wspomnijmy o jednym z najsłynniejszych szlaków turystycznych w Polsce – Szlaku Orlich Gniazd, ma on bowiem własny rowerowy wariant. Ten szlak rowerowy gwarantuje takie atrakcje jak tajemnicze ruiny zamków i ciekawa przyroda, jednak również przewyższenia i trudności techniczne na trasie.