Hobby, sport, rekreacja Turystyka

Niezapomniane przeżycia – wyprawa na Kilimandżaro dla miłośników gór

Kliknij tu jeśli interesuje Cię Kilimandżaro wyprawa

Sięganie po wierzchołki gór to marzenie licznych podróżników, którzy kochają ekstremalne eskapady. Niezatartych wrażeń niewątpliwie zapewni ekspedycja na Kilimandżaro.

Wyprawa na Kilimandżaro – czy warto w niej uczestniczyć?

Zlokalizowana w Tanzanii góra Kilimandżaro jest dominującym szczytem kontynentu afrykańskiego – wznosi się prawie 6000 m nad poziom morza. Turystów zachęcają głównie przepiękne krajobrazy, możliwość obserwacji obcych im zwierząt w ich rzeczywistym środowisku, jak również znikające już lodowce. Masyw Kilimandżaro tworzą trzy góry będące pozostałością po wulkanach – Mawenzi, Uhuru oraz Shira. Ekspedycja na najwyższy afrykański szczyt wymaga solidnego przygotowania – ze względu na dużą wysokość realne jest zagrożenie pojawienia się choroby wysokościowej, natomiast zmienna pogoda powoduje, że zdobycie masywu stanowi dla turystów ciężkie zadanie. Osoby chcące wziąć udział w wyprawie muszą charakteryzować się znakomitą kondycją psychiczną oraz fizyczną, które pozwolą na marsz przez około 8 do 9 godzin każdego dnia.

Co należałoby wiedzieć przed wejściem na Kilimandżaro?

W toku przygotowywania się do wyjazdu na Kilimandżaro trzeba poddać się obowiązkowemu szczepieniu przeciwko żółtej febrze, dzięki czemu otrzymamy tzw. Żółtą Książeczkę. Przed podróżą warto także zaopatrzyć się w medykamenty zmniejszające zagrożenie rozwoju malarii. Przed zarażeniem się uchroni też odpowiednia profilaktyka – używanie środków odstraszających owady oraz korzystanie z odzieży z długimi nogawkami i rękawami. A jak uniknąć rozwoju choroby wysokościowej? Ekspedycja na szczyt Kilimandżaro powinna być poprzedzona trwającą kilka dób aklimatyzacją, która przyszykuje organizm do do rozrzedzonej atmosfery.

Nasze dane teleadresowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]