Hobby, sport, rekreacja Rozrywka

Rafting na Dunajcu – duże emocje i bliskość przyrody

Wypoczynek na rzekach kojarzymy przede wszystkim ze spływami kajakowymi. To zabawa i metoda podróży popularna w naszym kraju od ponad 100 lat i nadal znajduje kolejnych miłośników. W ostatnim czasie doczekał się jednakże godnej konkurencji. Mowa o raftingu, czyli spływach wieloosobowymi pontonami na rzekach o górskim, porywistym charakterze. Dostarcza on znacznie większe emocje od spływu kajakiem, a w tym samym czasie umożliwia obcowanie z dziką przyrodą i podziwianie krajobrazów niedostępnych dla tych, którzy pływają po nizinnych rzekach.

Spływ pontonowy na Dunajcu – dla kogo?

Turyści wybierający rafting na Dunajcu nie mają obowiązku posiadać specjalnych kwalifikacji – organizatorzy takich spływów przystosowują skalę trudności szlaku do doświadczenia ich uczestników. Niezbędna będzie rzecz jasna umiejętność pływania i obsługi wioseł, zdobyta na przykład w kajaku albo kanadyjce. Nie zapominajmy przy tym, że spływ po Dunajcu, ze względu na górski charakter rzeki, nie należy do najłatwiejszych eskapad. Aby sprawnie stawić czoło wartkiemu nurtowi i przeciwnościom czekającym na szlaku, uczestnicy powinni być przynajmniej w dobrej kondycji i cenić sobie aktywne, czasem nieco ekstremalne metody odpoczynku.

Rafting na Dunajcu – jakie czekają nas atrakcje?

Znoje samej przeprawy rekompensują jednak cudowne widoki. Rafting Dunajcem to świetna okazja do tego, by z niecodziennej perspektywy podziwiać bajeczne krajobrazy. Pieniny wraz ze zwrotem tej rzeki przynależą bowiem do najbardziej ciekawych krajobrazowo rejonów Polski, a nawet Europy. Spływ pontonowy po Dunajcu to też wspaniała alternatywa dla miłośników mocnych wrażeń, gdyż szlak bogaty w wiele przeszkód i zakoli podaruje wiele niezapomnianych emocji.