Hobby, sport, rekreacja Rozrywka

Szkoła tenisa dla dzieci Kraków

Aktualna oferta tenisa dla dzieci Kraków

Uprawianie sportu jest źródłem wielu korzyści dla wszystkich z nas, jednak wysiłek fizyczny nie jest ulubionym sposobem spędzania wolnego czasu dla wszystkich dzieci. Warto pomyśleć nad oryginalnym sposobem na wzbogacenie czasu wolnego i być może zdecydować się na zapisanie dziecka na grę w tenisa. Zajęcia można zacząć już w wieku 4 lat. Przy opanowywaniu podstaw potrzebny jest odpowiedni sprzęt. Są to m.in. piłki gąbczaste, mini siatki i krótkie rakiety, które umożliwią skuteczną naukę. Tenis wpływa bardzo korzystnie na rozwój dziecka, przyczynia się do rozwoju dobrych cech charakteru, usamodzielnienia, jak również wpływa pozytywnie na rozładowanie dziecięcej energii.

Tenis dla dzieci – pierwsze kroki

Kiedy już postanowiliśmy rozpocząć treningi tenisa z naszym dzieckiem, czas na dobór sprzętu do gry. Powinniśmy dokładnie przemyśleć zakup, bo strój do tenisa, buty, a przede wszystkim rakieta ma ogromny wpływ na proces nauki. Tenis to bardzo trudna technicznie gra, warto dobrze przygotować się do treningu. Dzięki bogatej ofercie sprzętu do tenisa mamy możliwość wyboru dobrze dopasowanej rakietki.. Przy podejmowaniu decyzji powinniśmy kierować się wiekiem dziecka oraz jego możliwościami fizycznymi. Nie ma sensu kupować rakiety zbyt ciężkiej lub za dużej, bo uniemożliwi to maksymalne skorzystanie z profitów jakie daje gra w tenisa. Warto sprawdzić wcześniej, jakie wymiary powinna posiadać dziecięca rakietka, np. dziecko w wieku 4-6 lat powinno używać takiej o wadze ok. 180g oraz 21 cali. Tak samo ważną kwestią jest wybór rączki do rakiety. Ponadto warto pamiętać o odpowiednim naciągu rakiety, który także wpływa na proces nauki gry. Jeżeli nie wiemy, jakie parametry są właściwe dla dziecka należy zwrócić się o pomoc do sprzedawcy, który profesjonalnie doradzi w kwestii doboru sprzętu. Przydatne są też treści zawarte na każdej rakiecie. Tenis dla dzieci jest wartościowym doświadczeniem, ale tylko gdy zadbamy o odpowiednie warunki gry naszego dziecka.

Grupowe treningi tenisa dla dzieci, czy lekcje indywidualne?

Gra w tenisa to jedna z dyscyplin, która charakteryzuje się tym, że zawodowcy rozpoczynali bardzo wcześnie. Dzieci uczą się bez problemu, dlatego na pierwsze zajęcia mogą chodzić już 4-latki. Dylematem, który nierzadko pojawia się na początku jest kwestia: trenować się indywidualnie lub w grupie.

Zalety grupowych lekcji tenisa

Lekcje w grupie dają wiele korzyści, m.in. dzieci poznają nowe osoby, testują różne style gry. Atmosfera sprzyja zdrowej rywalizacji oraz rozwija charakter dziecka. Przyczynia się to do szybkich postępów w nauce i bardziej angażuje w grę.

Plusy indywidualnych lekcji tenisa

Zajęcia indywidualne są kierowane do osób, którym zależy na rozwoju z punktu widzenia własnych umiejętności oraz potrzeb. Pod okiem kompetentnego nauczyciela dziecko rozwija swoją taktykę i technikę gry.

Nasze dane teleadresowe:
Szkoła tenisa w Krakowie
Teniskraków Maciej Nowacki
ul. Bandurskiego 24
31-515 Kraków

Mob.: +48 505 530 053
E-mail: [email protected]