trekkingi Himalaje,wyprawy w góry
Hobby, sport, rekreacja Turystyka

Trasy wokół znanych ośmiotysięczników – o wyprawach w Himalaje

Himalaje wspólnie ze zlokalizowanym w sąsiedztwie pasmem Karakorum to góry wręcz legendarne. Oddziałuje na to dużo czynników – w głównej mierze fakt, iż są to najwyższe pasma górskie na świecie i to , rzecz jasna, tam leżą wszystkie ośmiotysięczniki. Trzeba wspomnieć także o skrajnej trudności poszczególnych szczytów i tym, iż to właśnie Himalaje stały się polem zmagań doświadczonych wspinaczy z całego świata. Nie zadziwia nas stąd popularność, jaką wyprawy w Himalaje cieszą się też pośród okazjonalnych turystów.

Trekking w Himalajach – nie organizuj go samodzielnie

Na wstępie należy podkreślić, że jeżeli mówimy o trekkingu, Karakorum oraz Himalaje są najtrudniejszymi pasmami górskimi – nawet, jak wyprawa nie wiąże się ze zdobywaniem danego szczytu. Źródłem kłopotów bywa także samo przygotowanie wyjazdu – rezerwacja biletów oraz zdobycie pozwolenia i wizy. Z tej przyczyny najlepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z oferty firm aranżujących trekkingi w wysokich górach. Dodatkową zaletą jest opieka zawodowych przewodników (w tym polskojęzycznych), dzięki czemu trekking w Himalajach stanie się bezpieczny nawet dla osób, nie posiadających doświadczenia w wędrówce po górach.

Trekking w Himalajach – nie tylko dla zawodowców

Z jasnych przyczyn osoby pierwszy raz przybywające w Karakorum albo Himalaje prawie nigdy nie postanawiają o zdobyciu ośmiotysięcznika. Nie świadczy to jednak, że te masywy znajdują się poza ich zasięgiem, gdyż nieraz organizowane są trekkingi wokół takich szczytów jak Annapurna, Everest czy Lhotse. Na uczestników tych trekkingów czeka nie tylko okazja do pokonania własnych słabości, ale również możliwość przyjrzenia się powszedniemu życiu obywateli Nepalu oraz podziwianie nieporównywalnie pięknych krajobrazów, jak na przykład lodospad Khumbu u podnóży Everestu.

Nasze dane teleadresowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]