trekkingi Himalaje, wyprawy w góry
Hobby, sport, rekreacja Turystyka

Trekkingi coraz popularniejsze pośród turystów

Chodzenie po najwyższych górach utożsamiamy przede wszystkim z naprawdę doświadczonymi alpinistami. Tymczasem do trekkingów zbędne okazują się zazwyczaj tego typu umiejętności – w różnych pasmach poprowadzono wszak szlaki, z którymi poradzi sobie każdy miłośnik gór – jeśli rzecz jasna posiada odpowiednie akcesoria, tj. buty z właściwą podeszwą i kijki gwarantujące przyczepność na stromych szlakach. Na najniebezpieczniejszych fragmentach potrzebna będzie też pomoc sprawdzonego instruktora, bo ten powie, jak używać dodatkowego, gwarantującego bezpieczeństwo sprzętu. W jakich sytuacjach więc będzie on niezbędny? W których miejscach najczęściej odbywają się trekkingi?

Sprzęt do trekkingu

Trekkingi są czasem organizowane w naprawdę trudnym terenie, co powoduje, iż potrzebne stają się sprzęty umożliwiające przejście szlaku. Najważniejszymi wśród nich są z całą pewnością raki, bo zapewnią przyczepność nawet na ośnieżonych szlakach – a na wysokich górach spotkać je możemy również podczas upałów. Na wysokich podejściach pomocny okazuje się też czekan. Do obsługi tych akcesoriów potrzebne będą specjalistyczne umiejętności – z tego względu niedoświadczeni klienci na trekkingi muszą udać się wraz z instruktorem, który powie nam, jak bez ryzyka przejść trasę.

Trekkingi na Starym Kontynencie oraz nie tylko

Trekkingi pozwalają na zobaczenie szczególnie interesujących szczytów na świecie, a te zwykle okazują się niedostępne dla większości turystów. Najczęściej prowadzone są w wysokich pasmach – krajowi turyści często wyjeżdżają w słowackie Tatry, a także w Alpy czy na skandynawskie fiordy. Sporym uznaniem wśród miłośników trekkingu szczyci się też Kilimandżaro i Andy w Peru. Ci z nas, którzy mają już pewne umiejętności w wędrówkach po górach mogą zaś udać się w Karakorum – trekkingi organizowane są tam na przykład u podnóża Annapurny oraz K2.

Nasze dane teleadresowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]