Hobby, sport, rekreacja Turystyka

Urlop we włoskich Alpach. O trekkingach w Dolomitach

Na www.exploruj.pl uzyskasz więcej informacji o Dolomity trekking.

Miłośnicy czynnego wypoczynku na pewno poznali już większość szlaków trekkingowych w Polsce, które położone są w Bieszczadach, w Tatrach i w Karkonoszach. Oczywiście są one zachwycające, jednak osoby, które chętnie uprawiają ten typ aktywności z czasem pragną przeżyć jeszcze raz ekscytację płynącą z ekskursji po nieznanym sobie obszarze. Dlaczego zatem ograniczać się tylko do szlaków w Polsce, jeśli można podziwiać oszałamiający krajobraz włoskich Dolomitów?

Włoskie Dolomity – wyznaczono w nich również bezpieczne szlaki

Dolomity, czyli masyw górski położony całkowicie w północno-wschodniej części Włoch, wyróżniają się dużą liczbą poszarpanych grani, baszt skalnych oraz turni, które w ciągu dnia przez padające na nie światło zmieniają swoją barwę. Jest to również jedno z najurodziwszych pasm górskich Europy (jeśli nie całego świata!), nic zatem dziwnego, że w 2009 roku wpisano je do spisu światowego dziedzictwa UNESCO. Mimo tego, iż w tym paśmie górskim występują wysokie pionowe skalne ściany, nadzwyczaj strome stoki i wiele urwisk, oznaczono w nich też wiele łatwych tras krajobrazowych, z którymi poradzą sobie osoby uprawiające trekking.

W alpejskich Dolomitach spędzisz też w aktywny sposób zimę

Początkujących miłośników trekkingu niewątpliwie oczaruje wyprawa przez Dolomity po via ferratach, to znaczy po szlakach, które są zaopatrzone w stalowe liny asekuracyjne. Plan ekskursji tego typu jest tak skonstruowany, aby członkowie grupy mieli czas na naukę podstaw asekuracji, jak również sposobów przemieszczania się po takim szlaku. Doświadczeni i wyróżniający się wysokim przygotowaniem fizycznym turyści będą zachwyceni przejściem po trasie na graniach Brenty, najbardziej rozpoznawalnego pasma górskiego Dolomitów. Wycieczka ta może być dla większości turystów fizycznie bardzo wyczerpująca, jednakże ten, kto będzie w niej uczestniczył zapewne nie zapomni o niej przez całe życie. W Dolomitach można spędzić również w atrakcyjny sposób zimę, poruszając się po mniej stromych obszarach na rakietach śnieżnych. Tak można zachwycać się między innymi szczytami grupy Dolomiti di Sesto oraz Tofanów.

Nasze dane teleadresowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]