Hobby, sport, rekreacja Turystyka

Więcej niż wycieczka w góry – trekkingi

Szukasz szczegółowych wiadomości o aktualnej ofercie trekkingów? Doskonale trafiłeś! Zajrzyj na www.exploruj.pl/rodzaj-wyprawy/trekkingi/.

Górskie wyprawy mogą przybierać różne postaci. Od spokojnych przechadzek po prostych trasach w bezpośrednim sąsiedztwie domów turysty, przez piesze, całodniowe wędrówki po szlakach plasujących się wyżej na skali skomplikowania, aż po rygorystyczne trekkingi. Aby wziąć udział w tych ostatnich, niezbędne jest doświadczenie w wędrówkach po górach (tak oznaczonymi szlakami, jak i poza nimi), minimum dobra kondycja, a także umiejętność korzystania ze sprzętu wspinaczkowego i turystycznego. Aczkolwiek za nieraz olbrzymi nakład pracy zyskujemy możliwość kontaktu z dziką przyrodą i podziwiania cudownych widoków.

Trekkingi – dopasuj stosowny stopień trudności do swojej kondycji

Stopień trudności jest zależny od obszarów, przez które przebiegają trekkingi. Profesjonaliści rozróżniają 3 stopnie trudności pieszych wypraw w regiony górskie. W trekkingach najniższego stopnia partycypować mogą te osoby, które wyróżniają się dobrą kondycją, a stan ich zdrowia nie jest przeciwwskazaniem do zwiększonego wysiłku. Drugi poziom trudności wymaga dobrej kondycji oraz minimum minimalnego doświadczenia w górach – chociażby w polskich Karpatach. Najwyższy poziom to wycieczki dla osób ze świetną sprawnością, znajomością natury wysokich gór i biegłym w obsługiwaniu sprzętu, a także niebojących się mało wygodnych warunków biwakowania podczas kilkudniowej wyprawy.

Gdzie organizuje się popularne trekkingi?

Trekkingi można przeprowadzać we wszystkich górach. W Polsce pasjonaci tego typu obcowania z naturą najbardziej upodobali sobie trasy tatrzańskie. Jeśli natomiast chodzi o inne góry Europy, największym powodzeniem szczycą się leżące na granicy z Azją Ural i Kaukaz, Alpy, bałkańskie Góry Przeklęte, jak również Karpaty Wschodnie. Osoby najbardziej wprawne w trekkingu mogą natomiast spróbować swoich sił w trakcie wyprawy w Karakorum, Andach lub Himalajach.

Nasze dane teleadresowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]