Kosztowności Robienie zakupów

Duży wybór wisiorków srebrnych

Poszukujesz wisiorków? Sprawdź wisiorki.srebrne.net

Srebro od dawna znajduje się wśród najchętniej stosowanych przez artystów surowców. Nie ma w tym jednak nic dziwnego – jest miękkie, świetnie się prezentuje, a także cechuje je interesujący połysk. Biżuteria taka jak wisiorki srebrne potrzebują jednak specjalnej dbałości – metal ten jest bardzo czuły, w związku z czym łatwo go uszkodzić. Jak zatem troszczyć się o wykonaną ze srebra biżuterię?

Mocne środki myjące źle działają na wisiorki srebrne

Silne środki myjące dla srebra okazują się zabójcze. W kontakcie z nimi metal może odbarwiać się i pokrywać się osadem. Nie należy więc wykorzystywać ich w celu pielęgnacji biżuterii, a podczas mycia naczyń bezwzględnie musimy ściągnąć wszystkie wisiorki srebrne lub bransoletki.

Szkatułki do wisiorków srebrnych

Wisiorki srebrne należy chronić również wtedy, gdy ich nie nosimy. Do ich przechowywania powinniśmy stosować kuferki wykładane od środka delikatnym materiałem – unikniemy tak ich zarysowania. Srebro źle znosi też kontakt z wodą i ciepłem, które mogą sprawić, że wyblaknie lub się odkształci. Przed schowaniem do szkatułki paru przedmiotów, powinniśmy wcześniej owinąć je delikatną tkaniną albo włożyć do foliowej torebki.

Wisiorki srebrne – czym je czyścić?

Do czyszczenia srebrnej biżuterii należy użyć ciepłej wody z solą – doskonale usuwa pojawiający się na powierzchni tego surowca nalot. Poza tym odpowiednie będą również wódka, białko jaja i odpowiednie preparaty. Do pielęgnacji srebrnych ozdób musimy korzystać z delikatnych ścierek – twarde mogą porysować powierzchnię.