Kosztowności

Kolczyki kwiatuszki – nie tylko dla dziewczynek

Jeśli chcesz nabyć kolczyki kwiatki, koniecznie sprawdź www.bizutik.pl

Od stuleci jeden z najważniejszych motywów wykorzystywanych przez jubilerów to kwiaty i ogółem przyroda. Przyczyn tego jest wiele. Wśród głównych z nich przytoczyć należy przede wszystkim znaczną różnorodność takich motywów powodującą, że biżuterię z kwiatami noszą zarówno przez dziewczynki, jak i dorosłe kobiety. Nie powinniśmy nie wspomnieć też o interesującym designie, którym nierzadko cechują się kolczyki kwiatki tudzież pozostała biżuteria wykorzystująca motywy roślinne – ta wszak znakomicie pasuje zarówno do gustownych, wieczorowych kreacji, jak i stylizacji noszonych na co dzień. Jak jednak dobrać kolczyki kwiatuszki, by wspaniale się prezentowały?

Kolczyki kwiatuszki – poprawnie dopasuj je do danej stylizacji

Kolczyki kwiatki mogą być naprawdę fantastycznym uzupełnieniem każdego stroju – w szeregu przypadków okazują się nawet najbardziej wyrazistym jej dodatkiem. By tak jednak było, trzeba je poprawnie dopasować do danej stylizacji. Gdy mówimy o kreacjach wieczorowych albo tych ubieranych na formalne wydarzenia, najodpowiedniejszym dodatkiem do nich będą naturalnie kolczyki kwiatuszki przyozdobione kamieniami szlachetnymi bądź kryształkami. Przy mniej uroczystych, powszednich stylizacjach ładnie zaś będą wyglądać kolczyki emaliowane. Zwróćmy też uwagę na typ ich zapięcia – kolczyki z motywami kwiatowymi zazwyczaj mają sztyfty. Kolejną kategorię tworzą kolczyki produkowane z dotąd sporadycznie wykorzystywanych przez jubilerów surowców, jak na przykład ceramika, tworzywa sztuczne lub drewno.

Kolczyki kwiatki to nie wszystko. Inne motywy bazowane na sylwetce roślin

Pozostając wciąż w kręgu kolczyków kwiatuszków, wypada zaznaczyć, że kwiaty to nie jedyny motyw florystyczny, który zaskarbił sobie serca jubilerów. Sporą popularnością cieszą się także wzory bazowane na sylwetce liści i pędów. Nieco mniej rozpowszechnione – jakkolwiek możemy natknąć się na nie u jubilerów – to kolczyki inspirowane kształtem owoców bądź kompletnych roślinnych sylwetek.

Nasze dane teleadresowe:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]