Kosztowności

Srebrne kolczyki idealne na prezent

Szukasz kolczyków? Odwiedź ten adres

Jednymi z najchętniej kupowanych przez kobiety dodatków są bez wątpienia srebrne kolczyki. Sprawdzają się na każdą okoliczność – wyjątkowo huczną i mniej formalną. Sprawdźmy w czym tkwi sekret, że są tak popularne i gdzie możemy je dostać.

Srebrne kolczyki – jaki fason wybrać

Srebrne kolczyki występują w przeróżnych fasonach. Najczęściej kupowane są lekkie sztyfty, które pasują na każdą okazję, są skromne, a jednocześnie wytworne. Równie często kupowane są długie dodatki, które cudownie podkreślają szyję. Są ozdobione szlachetnymi kamieniami albo całkowicie klasyczne. Elementy wyprodukowane ze srebra nie podrażniają skóry, co zazwyczaj ma miejsce w przypadku ozdób z tworzyw sztucznych. Najbardziej niebanalne kolczyki wykonano techniką przyciemniania, więc wybierając je zweryfikujmy numer próby oraz sposób ich wykonania.

Jak pielęgnować srebrne kolczyki

Żeby srebrne kolczyki stale wyglądały jak nowe, należy dobrze je oczyszczać i na bieżąco usuwać wszelkie zabrudzenia. Należy przecierać je regularnie miękką ściereczką wykonaną z miłego w dotyku tworzywa, używać specjalistyczne produkty czyszczące, a nieużywane kolczyki trzymać w przeznaczonych do tego szkatułkach. Nie stosujmy natomiast przestarzałych technik czyszczenia, takich jak pasta do zębów czy sól. Takie preparaty mocno rysują miękką strukturę srebra.

Gdzie kupić srebrne kolczyki?

Szeroki wybór kolczyków znajdziemy niewątpliwie w sklepach internetowych, które zapewniają błyskawiczny dowóz do domu i kuszące promocje. Ponadto zakupy internetowe to niebywały komfort, który na pewno docenią w szczególności zapracowane Polki.