Kosztowności Robienie zakupów

Wisiorki z ametystami

Jeśli chcesz nabyć ametysty, koniecznie wejdź na www.ametysty.com.pl

Ametyst uznawany jest przez wielu jako najbardziej wyjątkowa odmiana kwarcu. Występuje m. in. w Brazylii, Meksyku, Madagaskarze i Rosji. Złoża tego kruszca znajdują się również w naszym kraju. Ametyst ma fioletową barwę, którą zawdzięcza obecności śladowych ilości żelaza i glinu. Pokaźną kolekcję biżuterii z tymi kamieniami szlachetnymi znajdziecie na stronie www.ametysty.com.pl.

Do czego założyć biżuterię z ametystami?

Biżuteria z ametystów miała swoją niemałą rolę w historii. O tym, jak cenny to kruszec pisano już w Biblii. Berło brytyjskich królów było wysadzane ametystami, zaś w watykańskim skarbcu po dziś dzień znajduje się papieski pierścień z tym szlachetnym kamieniem. Dlatego też biżuterię z ametystem można wkładać na ważne przyjęcia czy bale. Ametyst bardzo “lubi” towarzystwo srebra i w tym połączeniu wygląda wyjątkowo imponująco.

Moc biżuterii z ametystami

Ametyst nazywany jest kamieniem harmonii. Z tego powodu biżuterię z tym wyjątkowym kamieniem możemy z powodzeniem nosić nie tylko ze względu na piękny kolor i estetykę, lecz również z powodów natury metafizycznej. Część kobiet, nosząc wisiorek z ametystem przez dłuższy czas, odczuwa spokój i uwalnia umysł. Jednak w tej kwestii lepiej wyrobić sobie własne zdanie.