Kosztowności

Złota i srebrna biżuteria z topazami

Jeśli szukasz topazów, koniecznie wejdź na www.topazy.com.pl

Topaz jest jednym z najtwardszych kamieni na świecie, przez co jest wykorzystywany do wytwarzania tarczy ściernych. Poza tym jest również jednym z najpiękniejszych minerałów, a jego właściwości od lat są doceniane przez jubilerów oraz ich klientów. Może mieć najróżniejsze barwy – od białego, przez czerwony, aż po nasycony fiolet. Jest cennym kamieniem – wydobywa się go jedynie w Ameryce Południowej, na Syberii, w Afryce oraz na wschodzie Starego Kontynentu. Przez złotników bywa najczęściej obrabiany szlifem fasetkowym, co nadaje mu niepowtarzalnych walorów wizualnych.

Kolczyki i inna biżuteria z topazami

Barwa topazu sprawia, że jest on wykorzystywany przede wszystkim do wyrobu biżuterii srebrnej – świetnie łączy się z tym kruszcem. Warto przy tym zaznaczyć, iż na rynku spotkamy nie tylko srebrną biżuterię z topazami – oferowane są również modele złote. Biżuteria z topazami to zazwyczaj kolczyki i wisiorki, ale jubilerzy wytwarzają też innego typu ozdoby. Zestaw złotych kolczyków z topazami to często wydatek rzędu tysiąca PLN, zaś na wykonane ze srebra wydamy nawet sześciokrotnie mniej.

Biżuteria z topazami – dostępna w e-sklepie

Ze względu na ich zalety, biżuteria z topazami jest bardzo często spotykana. Chcąc wybrać modele najbardziej trafiające w nasze gusta dobrze więc wybrać się do kilku salonów – a to wymaga dużo czasu. Żeby tego się ustrzec, powinniśmy postawić na kupno w internecie. Jest to rozwiązanie dużo prostsze, a oprócz tego korzystając z internetu możemy również trafić na kolczyki czy naszyjniki w atrakcyjnych cenach.