Ochrona zdrowia

Aparat do terapii ultradźwiękowej – na stany zapalne i ból

Chcesz nabyć aparat ultradźwiękowy? Wejdź na www.bardomed.pl

Obecnie fizjoterapeuci na porządku dziennym wykorzystują ultradźwięki o częstotliwości od jednego do trzech MHz. Rzecz jasna, nie dzieje się tak bez powodu, bowiem poprawnie aplikowane ultradźwięki wywierają korzystny wpływ na zdrowie pacjentów. Mogą być one stosowane do masażu tkanki mięśniowej, a wyzwalane za ich pomocą ciepło oddziałuje kojąco na tkankę nerwową. Dlatego też masaż ultradźwiękami może być stosowany do redukowania napięcia mięśniowego, usprawnienia przepływu limfy oraz łagodzenia bólu. Powyższe działanie możliwe jest jednak wyłącznie z wykorzystaniem dobrego aparatu ultradźwiękowego.

Aparat do terapii ultradźwiękowej – charakterystyka

Jak już wspomnieliśmy, aparaty do ultradźwięków wytwarzają dźwięki o odpowiedniej, niskiej częstotliwości. Metoda ta, wykorzystywana od prawie wieku, opiera się na dwóch rodzajach efektów: termicznych i atermicznych. Te pierwsze polegają w głównej mierze na rozgrzaniu tkanek najbogatszych w kolagen – blizn, stawów, wiązadeł czy ścięgien i znajdują zastosowanie w przygotowaniu organizmu do sporego wysiłku lub przy leczeniu rozmaitego rodzaju stanów zapalnych. Tymczasem efekty atermiczne mają pozytywny wpływ na transfer płynów ustrojowych – przede wszystkim limfy.

Aparaty do ultradźwięków – stacjonarne czy przenośne?

Istnieją dwa warianty aparatów do ultradźwięków – przenośne i stacjonarne. Mobilny aparat terapii ultradźwiękowej będzie świetnym wyborem dla fizjoterapeutów, którzy dojeżdżają do pacjentów czy też podejmujących ich w kilku gabinetach. Jeżeli jednak fizjoterapeuta prowadzi jeden gabinet, gdzie przyjmuje dużą ilość pacjentów – zwłaszcza w ramach umowy z NFZ – wydajniejszy i bardziej funkcjonalny stacjonarny aparat do ultradźwięków będzie najlepszym zakupem.

Nasze dane teleadresowe:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]