Ochrona zdrowia

Cierpisz na zaćmę lub astygmatyzm? Szukaj pomocy w klinice okulistycznej

Skorzystaj z porad optometrysty Kraków.

Dobry wzrok zapewnia wysoki komfort życia. Klinika okulistyczna pomaga pozbyć się kłopotliwych i nierzadko niebezpiecznych dla zdrowia dolegliwości. Kto może zgłosić się na zabieg korekcjiwad wzroku?

Korekta wzroku – procedura nieinwazyjna oraz bezpieczna

Nie tak dawno temu korygowanie wad wzroku ograniczało się do dobierania okularów albo soczewek kontaktowych. Od kilku lat dostępne są jednakże nowoczesne techniki korekty pozwalające na leczenie astygmatyzmu, nadwzroczności, jaskry, a także szeregu pozostałych schorzeń. Szczególnie popularna stała się laserowa operacja wzroku, która cechuje się wysoką efektywnością. Taka korekcja wad wzroku jest bezpieczna i nieinwazyjna, a pacjent prędko powraca do regularnych zajęć. Korygowanie wad wzroku jest możliwe w klinice okulistycznej, w której zatrudniony jest wykwalifikowany personel, specjalizujący się w nowoczesnych metodach leczenia. Doświadczony optometrysta pomoże postawić diagnozę, dobrać właściwą procedurę leczenia oraz skorygować wadę wzroku. Specjaliści przyjmujący w klinice okulistycznej mają w dyspozycji najnowszy sprzęt diagnostyczny, dlatego mogą rozpoznać nawet rzadko spotykane choroby oczu.

Z jakimi przypadkami można zgłosić się do kliniki okulistycznej?

Kliniki okulistyczne zajmują się także terapią innych schorzeń, np. stożka rogówki. Najnowsze metody jego korekcji polegają m.in. na wszczepianiu pierścieni śródrogówkowych czy formowaniu rogówki za pomocą procedury Topoguided. Prócz tego lekarze dokonują pomiaru ciśnienia oka, które jest metodą pomocną w wykrywaniu glaukomy, stanów zapalnych, a także innych groźnych schorzeń. W klinice okulistycznej opracowuje się też mapy rogówki – jest to wymagane przed zabiegami laserowymi, np. operacją zaćmy. Korygowanie wzroku to rzecz jasna nie wszystko – lekarze okuliści radzą sobie też z innymi problemami, jak np. pozbyciem się kaszaków czy ciała obcego z oka.

Nasze dane teleadresowe:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]