Ochrona zdrowia Wyposażenie i urządzanie mieszkania

Czy warto kupić filtr powietrza do domu?

Społeczeństwo powoli zdaje sobie sprawę z tego, jak ważna dla samopoczucia i zdrowia jest czystość powietrza. Wraz z powietrzem wprowadzamy do organizmu różnego typu zanieczyszczenia i substancje uczulające: kurz, spaliny pojazdów, sadzę, pyłki kwiatów czy wirusy i mikroorganizmy. Jak więc wykonać oczyszczanie powietrza w mieszkaniu lub biurze?

Oczyszczacz powietrza – jak wiele alergenów usunie?

Aktualnie najlepszym wyjściem jest kupienie do mieszkania oczyszczacza powietrza. To urządzenie poradzi sobie zarówno z kurzami, jak i z zanieczyszczeniami cząsteczkowymi i biologicznymi. Efektywność oczyszczaczy powietrza oblicza się definiując minimalną wielkość drobin zanieczyszczenia, które będą wychwycone w ich filtrze. Urządzenia o dużej wydajności, zawierające tzw. filtry HEPA, zatrzymują praktycznie wszystkie cząsteczki o rozmiarze 0,3 mikrona. Jednakże oczyszczanie powietrza ze stosownym urządzeniem może być znacznie efektywniejsze.

Przetestuj oczyszczacz powietrza Airdog

Nowatorskie oczyszczacze powietrza Airdog wykorzystują opatentowaną technologię Ionic Wind Technology, która gwarantuje najwyższy stopień filtracji. Wyłapują one nawet cząsteczki o wielkości 0,0145 mikronów, co usuwa dym tytoniowy, sadzę czy pyły zawieszone PM10 oraz PM2.5. Urządzenie Airdog X5 efektywnie i ekspresowo zatrzymuje też wirusa grypy, co potwierdziły przeprowadzone badania. Atutem oczyszczaczy powietrza Airdog jest ich konstrukcja, która przyczynia się do obniżenia kosztów eksploatacji. Nie ma konieczności cyklicznej wymiany jednorazowych, papierowych filtrów HEPA – kasetę filtracyjną i filtr wstępny można umyć, a jonizator plazmowy po prostu wyczyścić suchą gąbką. Te oczyszczacze powietrza są ciche, energooszczędne oraz proste w użyciu.