Ochrona zdrowia Uroda

Jak można usunąć lub wygładzić zmarszczki mimiczne?

Nie można uciec od starzenia się skóry, a proces ten inicjuje się zwykle po 25 roku życia. Są jednak sposoby, które pomagają opóźnić pierwsze symptomy starzenia. Jak wygląda zabieg redukcji zmarszczek kwasem hialuronowym w centrum medycyny estetycznej?

Wypełnienie kwasem hialuronowym – popularna metoda redukcji zmarszczek

Tworzenie się zmarszczek na cerze jest rezultatem ubytku kolagenu oraz elastyny w tkance – włókien odpowiadających za jej sprężystość i promienny wygląd. Z mijającymi latami skład cery zmienia się, a białek tych po prostu ubywa. Do tworzenia się zmarszczek przyczynia się także tryb życia – palenie papierosów, częsta ekspozycja na promienie słoneczne czy zła pielęgnacja cery. Osoby z cerą z tendencją do wysuszania się prędzej dostrzegają pierwsze zmarszczki, również te mimiczne. Współczesna medycyna estetyczna zna jednak wiele sposobów na likwidację zmarszczek. Jednym z najefektywniejszych jest wypełnianie kwasem hialuronowym, a więc wolumetria. Kwas ten jest substancją występującą naturalnie w organizmach żywych i odpowiada za nawodnienie tkanki skórnej, a więc też ma ogromny wpływ na jej sprężystość. Likwidacja zmarszczek kwasem hialuronowym polega na podaniu kwasu w formie iniekcji. Skutkiem ostrzykiwania kwasem jest przywrócenie cerze młodzieńczego wyglądu, a także wymodelowanie rysów twarzy.

Usuwanie zmarszczek mimicznych kwasem hialuronowym oraz botoksem – elementarne różnice

Tworzenie się zmarszczek mimicznych można spowolnić także używając botoks – substancję, która blokuje skurcze oraz nadmierne napięcie mięśni. Za sprawą jej wpływu cera wygładza się, a bruzdy oraz zmarszczki stają się niewidoczne. Toksynę botulinową używa się zwykle do likwidacji zmarszczek na czole, jak również kurzych łapek. Czy istnieją różnice między botoksem a kwasem hialuronowym? Owszem. Kwas jest wypełniaczem i korzysta się z niego np. do wypełniania linii marionetki czy bruzd nosowo-wargowych oraz modelowania ust. Natomiast botoks zaleca się do wygładzenia zmarszczek mimicznych w górnych partiach twarzy. Czy istnieją przeciwwskazania do wykonania zabiegu redukcji zmarszczek? W przypadku obu substancji jest to ciąża i okres laktacji. Botuliny nie wstrzykuje się również osobom nadwrażliwym na tę egzotoksynę, jak również z zaburzeniami przekaźnictwa nerwowo-mięśniowego. Kwasu hialuronowego z kolei nie rekomenduje się wstrzykiwać osobom cierpiącym na schorzenia z kręgu kolagenoz i przy stanach zapalnych.