Ochrona zdrowia Wyposażenie i urządzanie mieszkania

Jak oczyścić powietrze w mieszkaniu – oczyszczacz powietrza z jonizatorem

Próżno szukać kogoś, kto nie lubi zapachu powietrza po przejściu burzy. To uczucie świeżości nadają jony ujemne, które powstają się między innymi w wyniku naturalnego ruchu powietrza i wody, wyładowań elektrycznych, a także uwalniają je rośliny. Ujemne jony tlenu oczyszczają powietrze, tłumią niemiłe zapachy oraz mają pozytywny wpływ na nasze środowisko i samopoczucie.

Jonizator powietrza – dobra ujemna jonizacja?

Jonizacja może zachodzić w wyniku wydzielania się ekstremalnej ilości ciepła, oddziaływania intensywnego pola magnetycznego albo wyładowania elektrycznego. Dzisiaj większość z nas przebywa w sąsiedztwie setek urządzeń, takich jak kopiarki, telewizory czy komputery, które wysyłają pole magnetyczne i jonizują atmosferę dodatnio. Dobre aniony, czyli jony o naładowane ujemnie, powstają poprzez przyłączanie się co najmniej jednego elektronu do cząsteczek neutralnych. Na nieszczęście ich ilość w powietrzu na obszarach gęsto zamieszkałych z każdym rokiem jest coraz mniejsza. Dlatego aby na powrót odczuć orzeźwiającą i czystą atmosferę w mieszkaniu, należy użyć jonizatora powietrza.

Oczyszczacz powietrza z jonizatorem – atuty

Proces jonizacji stosowany jest z reguły w oczyszczaczach powietrza. Ujemnie naładowane cząsteczki pozwalają zatrzymać niebezpieczne wirusy i bakterie, pyły zawieszone PM10 i PM2.5 czy dym papierosowy. Przy tym oczyszczacz powietrza z jonizatorem nadaje powietrzu świeżość i czystość, pozwalając nam odpowiednio odprężyć się i oddychać pełną piersią. Mając na uwadze to, że ujemnie zjonizowane powietrze zmniejsza poczucie ustawicznego osłabienia i podwyższa ogólną wydajność fizyczną organizmu, rekomenduje się zastosowanie oczyszczacza powietrza z jonizatorem także w szkołach, instytucjach publicznych, biurach czy szpitalach, czyli wszędzie tam, gdzie kluczowe jest skupienie się na realizowanych obowiązkach.