Ochrona zdrowia

Korekcja laserowa wzroku – jakie wady można nią leczyć?

Tutaj uzyskasz więcej szczegółów o korekcie laserowej wzroku Kraków.

Komfort na co dzień, możliwość uprawiania sportu bez soczewek kontaktowych czy praca w różnych zawodach – to tylko kilka z powodów, które nakłaniają pacjentów do przeprowadzenia korekcji laserowej wzroku. Popularność tego zabiegu w ostatnich latach stale wzrasta, do czego przyczynia się na pewno lepsza technologia (i wynikająca z niej redukcja cen leczenia) oraz niezwykle nikłe niebezpieczeństwo potencjalnych komplikacji. Za decyzją o przeprowadzeniu zabiegu laserowej korekty wzroku przemawiają także względy zdrowotne. Liczne badania udowadniają wszak, iż nie korygowane wady wzroku mogą prowadzić do dużo poważniejszych komplikacji, ponieważ stanowią czwarty (tuż po jaskrze, zwyrodnieniu plamki i zaćmie) powód ślepoty. Zgodnie ze statystykami z krótkowzrocznością zmaga się co trzeci mieszkaniec Europy.

Korekcja laserowa wzroku – efektywność i mała inwazyjność

Korekta laserowa wzroku wykorzystuje możliwość kształtowania rogówki przy pomocy skupionej wiązki światła. W leczeniu krótkowzroczności, w wyniku wymodelowanie rogówki w jej środku można uzyskać świetne efekty. Zmniejszając jej obwód oraz unosząc środek, można z kolei usunąć hyperopię. Dziś szeroko rozpowszechnionych typem lasera stosowanego podczas zabiegów laserowej korekty jest laser femtosekundowy, który emituje krótkie pulsy światła IR. Umożliwia to wykonanie precyzyjnego modelowania, a jednocześnie redukuje niebezpieczeństwo naruszenia innych elementów rogówki. Za decyzją o wyborze tej metody leczenia wad wzroku przemawia masa czynników. Istotne to przede wszystkim mała inwazyjność, efektywność, precyzja i prawie nie występujące zagrożenie powikłań. Warto wspomnieć również o tym, że zabieg może być wykonywany w znieczuleniu miejscowym.

Korekcja laserowa wzroku – lekarz może jej nie wykonać

Zanim zaplanujemy poddanie się zabiegowi, warto wiedzieć o tym, że w pewnych przypadkach lekarz odmówi jego wykonania. Do najistotniejszych przeciwwskazań zaliczyć należy zwłaszcza nieukończony 21 roku życia, karmienie piersią oraz ciążę, choroby oczu takie jak zaćma, choroby autoimmunologiczne, posiadanie rozrusznika serca czy infekcje wirusowe.

Nasze dane teleadresowe:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]