lasery wysokoenergetyczne
Ochrona zdrowia

Lasery wysokoenergetyczne – głęboka penetracja tkanek

Laseroterapia wysokoenergetyczna to technika wykorzystująca silnie skoncentrowaną wiązkę podczerwieni. Po przyłożeniu do skóry pacjenta specjalnej sondy połączonej z aparatem, przenika ona do głębokich tkanek, gdzie wykazuje wielorakie działanie. Po pierwsze stymuluje tkankę mięśniową, po drugie zaś pobudza zakończenia nerwowe i blokuje receptory bólowe. To skutkuje redukcją odczuwania bólu, jak również usprawnia krążenie, czego konsekwencją jest lepsze ukrwienie tkanek. Nie dziwi więc, iż ta technika leczenia jest szeroko stosowana.

Laser wysokoenergetyczny – zastosowanie

Laser wysokoenergetyczny można wykorzystać do leczenia prawie każdej części ciała. Często jest stosowany przez personel opiekujący się zawodowymi sportowcami – bardzo dobrze sprawdza się jako środek redukujący dolegliwości bólowe po treningach oraz leczący następstwa kontuzji takie jak: achillodynia, skręcenia stawów czy naderwania ścięgien. Poza zastosowaniem w sporcie, lasery wysokoenergetyczne są także używane między innymi w leczeniu rwy kulszowej, zapalenia stawów, dyskopatii szyjnej oraz rozmaitego rodzaju neuralgiach. Laser wysokoenergetyczny jest także pomocny w medycynie estetycznej i w gabinetach kosmetycznych lub dermatologicznych.

Lasery wysokoenergetyczne – sondy punktowe i skanerowe

Lasery wysokoenergetyczne są wytwarzane przez specjalistyczne aparaty. Do tych urządzeń dołącza się przewodowe sondy, przykładane następnie do zmienionych chorobowo miejsc na ciele pacjenta. Same sondy mogą mieć różnorodną konstrukcję i, co za tym idzie, inny sposób emisji lasera. Wyróżnia się między innymi sondy punktowe, prysznicowe, a także skanerowe wysyłające światło podczerwone lub ze spektrum czerwonego.

Nasze dane teleadresowe:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]