Ochrona zdrowia

Najlepsze metody wybielania zębów

Zdrowe i białe zęby to marzenie każdego. Niestety bakterie nieustannie wpływają na nasze szkliwo i sprawiają, że staje się ono poszarzałe. Nie zawsze pasty wybielające działają efektywnie. Jak przywrócić piękny uśmiech? Czy wybielanie lampą BEYOND jest bezpieczne?

Wybielanie zębów – lampa czy paski?

Szczotkowanie zębów po wszystkich spożywanych produktach to podstawowy zabieg higieniczny, który jednak nie zawsze chroni przed nieestetycznym wyglądem. Bakterie i inne czynniki powodują, że nasz uśmiech traci swój naturalny blask. Domowe sposoby wybielające (żele, paski, soda oczyszczona), dają krótkotrwałe efekty. Na szczęście współczesna stomatologia estetyczna wypracowała skuteczne metody, które przywracają zębom biel. Jakie zabiegi są w tym momencie najbardziej popularne? Dentyści szczególnie zalecają naświetlanie zębów lampą BEYOND, która gwarantuje zauważalne efekty już po kilku zabiegach. Światło emitowane przez aparat jest zupełnie bezpieczne dla dziąseł.

Wybielanie zębów – sprawdź stan jamy ustnej

Jak wygląda wybielanie zębów metodą BEYOND? Pierwszym etapem jest przegląd stanu jamy ustnej. Następnie przy pomocy specjalnego wzornika określa się odcień zębów przed zabiegiem. Po wykonaniu wstępnych czynności, dentysta przystępuje do nałożenia kremu wybielającego na powierzchnię zębów. Istotne jest też dobre dobranie odczynu żelu. Żel naświetlany jest przy pomocy lampy, co pomaga dotrzeć do struktury zęba efektywnie redukując przebarwienia. Metoda BEYOND wybiela zęby nawet o 14 tonów, rezultaty są więc spektakularne i utrzymują się do dwóch lat. Po zabiegu zaleca się stosowanie białej diety przez co najmniej tydzień. Świetne efekty przynosi również wybielanie zębów za pomocą szyn wybielających.