Ochrona zdrowia

Rehabilitacja polem magnetycznym – aparat do magnetoterapii

Wszystko, czego warto dowiedzieć się o magnetoterapia sprzęt, uzyskasz na www.bardomed.pl/20-aparaty-do-magnetoterapii.

Magnetoterapia to dział fizykoterapii skupiający się na oddziaływaniu pola magnetycznego o względnie niskiej częstotliwości, która nie przekracza 100 mHz oraz indukcji w zakresie 0,1-10 mT. Metodzie tej przypisuje się przeróżne działanie, jednak wielu jej właściwości nie udało się dotąd potwierdzić w testach klinicznych. Całkowitą pewność co do skuteczności magnetoterapii mamy natomiast, jeśli chodzi o działanie przeciwbólowe oraz przyspieszenie regeneracji tkanek podczas zabiegów ortopedycznych, takich jak artroskopia czy wstawienie endoprotezy. Poza tym magnetoterapia poprawia również krążenie, zmniejsza ilość wolnych rodników, pomaga w stanach zapalnych i zmniejsza obrzęki.

Działanie urządzeń do magnetoterapii

Urządzenia do magnetoterapii emitują pole magnetyczne o danej indukcji i częstotliwości, które w następnej kolejności jest przekazywane za pomocą specjalnego przewodu do aplikatora dotykającego bezpośrednio zmienionych chorobowo części ciała pacjenta. Obecnie aparaty do magnetoterapii umożliwiają użycie dwóch aplikatorów jednocześnie, co pozwala wykonać większą ilość zabiegów i w znacznym stopniu usprawnia działanie placówek medycznych.

Aparat do magnetoterapii – zastosowanie

Aparat do magnetoterapii to istotny element wyposażenia gabinetów rehabilitacyjnych i fizykoterapeutycznych. Ze względu na duże gabaryty i wagę sięgającą nawet kilku kilogramów, zazwyczaj jest to urządzenie stacjonarne o ograniczonym zastosowaniu przez terapeutów świadczących usługi z dojazdem. Warto jednak zaznaczyć, że na rynku znajdziemy też modele mobilne, znakomicie sprawdzające się w pracy z pacjentami w miejscu ich zamieszkania. Aparaty te mają aplikatory w formie pasów lub dysków.

Nasze dane teleadresowe:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]