Promocja i reklama

Szukasz eko gadżetów reklamowych? Zobacz co można zamówić

W ostatniej dekadzie przedmiot ochrony środowiska stał się jednym z nadrzędnych zagadnień, komentowanych arenie międzynarodowej. Konieczność modyfikacji naszego postępowania związanego z odpowiedzialnym stosowaniem zasobów Ziemi, krok po kroku przebija się do każdej dziedziny życia, również do świata promocji. Obecnie zarówno niewielkie firmy, jak i ogromne koncerny, zmierzają do tego, by być eco-friendly. Swoją dbałość o ochronę środowiska mogą one oznajmić światu w przeróżny sposób, także przez stosowanie w działaniach promocyjnych ekologicznych gadżetów reklamowych.

Z czego wykonywane są eko gadżety promocyjne?

Eko gadżety to artykuły promocyjne, ale wytworzone z materiałów powtórnie przetworzonych albo łatwo degradowalnych. Są to także gadżety z naturalnych tekstyliów, które mają praktyczne funkcje i których posiadacz nie wyrzuci zbyt szybko. Powoduje to, że korzystanie z nich w niewielkim stopniu wpływa na zaśmiecanie natury. Do ekologicznych gadżetów promocyjnych kwalifikuje się również te artykuły, które wykonane są z PP, innymi słowy z polipropylenu. Mimo, iż jest to polimer, bez trudu daje się go przetwarzać, natomiast kiedy staje się to już niemożliwe, w czasie jego rozpadu nie wydzielają się szkodliwe gazy.

Ekologiczne gadżety promocyjne – t-shirty oraz papierowe pojemniki

Można przypuszczać, że w asortymencie hurtowni sporadycznie natrafia się rozległy wybór eko gadżetów. To błędne myślenie. Już sam asortyment odzieży reklamowej jest ogromny – można zamówić nadruki na t-shirtach z bawełny, w różnorodnych krojach (męskich, dziecięcych i damskich), a także w dziesiątkach kolorów. Nadruki reklamowe nanoszone są na jutowe oraz bawełniane torby, dostępne w formie popularnych toreb z uszami, ale także np. plecaków w kształcie worka. Inne popularne gadżety tego rodzaju to rzecz jasna długopisy, które mogą być wyprodukowane z bambusa lub ze zrolowanego papieru, kosmetyczki, papierowe kubki na napoje oraz ekologiczne puszki z biodegradowalnego polilaktydu.