Robienie zakupów

Album na monety – proste i bezpieczne przechowywanie monet

Sprawdź, gdzie zamówić klasery na monety.

Zbieranie monet oraz banknotów to nie tylko radość ze znajdowania i kupna kolejnych eksponatów, ale również poczucie zadowolenia z ich przeglądania i katalogowania. Kupione numizmaty powinny zatem zostać umieszczone w przeznaczonych do ich przechowywania albumach bądź klaserach, dzięki którym wygodnie będzie można je oglądać, a przy tym ochroni się je przed potencjalnymi uszkodzeniami.

Klaser na monety – w dalszym ciągu najbardziej popularne wśród kolekcjonerów

Kolekcjonerzy monet mają bogaty wybór akcesoriów umożliwiających bezpieczne ich przechowywanie, jednakże najbardziej popularne nadal pozostają klasery. Dlaczego? Przede wszystkim z tej przyczyny, że pozwalają łatwo segregować numizmaty konkretnego typu. Pamiętajmy aczkolwiek, iż niektóre albumy na monety nie zawierają w środku kart i trzeba kupić je samodzielnie dobierając je do rodzaju zbieranych monet bądź banknotów. Swoboda odczepiania oraz dodawania kart jest dużym usprawnieniem przy porządkowaniu okazów według własnego uznania – można przenosić je między albumami bez konieczności wyciągania poszczególnych eksponatów, co zmniejsza niebezpieczeństwo zarysowania monet czy rozdarcia banknotów. Prócz tego, posiadając niezbyt okazałą kolekcję, w jednym albumie można ulokować monety o przeróżnych średnicach, trzeba tylko dokupić karty z pasującymi do nich kieszonkami. Kolejną zaletą klaserów na monety jest to, iż w wielu przypadkach są stylizowane na wygląd albumów z fotografiami rodzinnymi czy książek, przez co łatwo ukryć je w domowej biblioteczce przez spojrzeniem potencjalnego złodzieja.

Czy w klaserze na banknoty i monety można trzymać dowolny typ numizmatów?

Specjaliści rekomendują, by w plastikowych kartach albumów trzymać popularniejsze numizmaty, nie posiadające stanu menniczego, bowiem nawet gruba folia z polichlorku winylu nie zapewnia monecie kompletnej ochrony przed działaniem powietrza oraz wilgoci. Kosztowne monety w idealnym stanie lub te wybite z ze złota i srebra wypada uprzednio zabezpieczyć poprzez zamknięcie w przezroczystym kapslu. Kapsel można następnie trzymać w klaserze, bowiem wielu producentów posiada w asortymencie strony do albumów, które bez przeszkód są w stanie zmieścić monety w kapslach czy też w tekturowych holderach.

Nasze dane teleadresowe:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa

Mob.: +48 880 555 111
E-mail: [email protected]