antena SAT, antena satelitarna
Robienie zakupów

Antena satelitarna – talerze nadal są w modzie

Większość z nas ma we własnym miejscu zamieszkania odbiornik telewizyjny. Pomimo tego, że częściej stawiamy na aktywność fizyczną, lubimy czasem zobaczyć interesujący film lub program w telewizji. By odbiór stacji telewizyjnej stał się możliwy, konieczna okazuje się być posiadanie właściwie dobranej anteny. Doskonale sprawdza się do tego antena SAT, którą obecnie można kupić bez żadnego problemu.

Antena SAT – co to w istocie jest?

Termin antena SAT oznacza nic innego, jak cieszącą się popularnością antenę satelitarną, którą każdy z nas widział przynajmniej kilka razy w ciągu życia. Jest to przyrząd z trudną do przeoczenia czaszą, która często nazywana bywa talerzem. Ten typ anteny umożliwia odbiór sygnału , który nadawany jest przez satelity telekomunikacyjne. Sięgając po antenę SAT można więc odbierać nadal nadzwyczaj lubianą na terenie Polski telewizję satelitarną, która chętnie wybierana jest przez spory odsetek widzów w miejsce kablówki . Powodem jest to, że z kablówki nie wszędzie można skorzystać. Wyróżnia się parę rodzajów anten satelitarnych. Zakupić można zatem anteny paraboliczne, offsetowe, wieloogniskowe oraz panelowe. Anteny tego rodzaju wyróżniają się określonymi właściwościami – różnią się na przykład średnicą czaszy. Obecnie zazwyczaj użytkownicy stosują jednak modele mające średnicę od 18 do 35 cali. Urządzenia zrobione są tak, aby nie niszczały na skutek działania zmiennych warunków pogodowych. Za sprawą tego deszcz, śnieg, wysokie oraz niskie temperatury nie wpływają negatywnie na ich stan techniczny. Doskonałej jakości antena satelitarna będzie mogła być użytkowana długi okres czasu.

Co poza anteną SAT jest niezbędne do odbioru kanałów satelitarnych?

Antena satelitarna nie jest wyłącznym elementem koniecznym do tego, aby bez trudu odbierać telewizję. Oprócz niej należy także posiadać specjalny uchwyt, z pomocą którego antena pozostanie zamontowana w określonej pozycji. Konieczny jest również konwerter (dwupasmowy lub działający na osobnym paśmie), kabel współosiowy i odbiornik satelitarny.

Nasze dane teleadresowe:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]