Ochrona zdrowia Robienie zakupów

Aparat do masażu limfatycznego – dla sportowców i do zabiegów wellness

Jeśli chcesz zamówić urządzenie do drenażu limfatycznego, odwiedź tę stronę.

Presoterapia to forma masażu, której rolą jest poprawa krążenia limfy w organizmie. Masaż manualny opracował duński fizjoterapeuta w trzeciej dekadzie XX wieku – to różne chwyty terapeutyczne, jak przykładowo ruchy okrężne oraz czerpiące, których częstotliwość i siłę terapeuta dostosowuje indywidualnie do kondycji zdrowotnej pacjenta, jak i miejsca masażu.

Aparat do drenażu limfatycznego – wskazania do stosowania

W ostatnich latach fizjoterapeuci każdego dnia stosują aparaty do presoterapii, które symulują masaż manualny. Taki sprzęt to specjalne rękawy dzielące się na komory, które nasuwa się na obrzękłe nogi lub ramiona. Dzięki wtłoczeniu powietrza w poszczególne przegrody mankiet uciska kończynę, pobudzając w ten sposób przepływ limfy. Istnieje dużo wskazań do poddania się zabiegowi presoterapii. To między innymi zwyrodnienia stawów, obrzęki i zastoje limfatyczne, a także obrzęki będące wynikiem urazów bądź obrzęki pooperacyjne (np. po operacji tarczycy albo mastektomii). Korzysta się z niego też w medycynie estetycznej – jako pomoc w zwalczaniu “skórki pomarańczowej” czy wspomagająco podczas procesu odchudzania. Presoterapia stała się też niezwykle popularna wśród zawodowych sportowców, głównie jako etap regeneracji powysiłkowej.

CarePump – domowy sprzęt do presoterapii

Mnóstwo opcji zastosowania aparatów do presoterapii wpłynęło mocno na ulepszenie tych urządzeń. W dzisiejszych czasach osoby na co dzień stosujące tę metodę masażu mogą przeprowadzić zabieg w mieszkaniu, dzięki innowacyjnym aparatom Move8, Move6 i Move4 marki CarePump. Aparaty do drenażu limfatycznego do użytku domowego od tego producenta wyróżniają parametry zbliżone do sprzętu stosowanego w gabinetach fizjoterapeutycznych. Numer w nazwie modelu świadczy o liczbie komór mieszczących się w rękawach – więcej przegródek to efektywniejszy zabieg masażu. Urządzenia CarePump są dość lekkie oraz nie zabierają wiele miejsca, toteż bez przeszkód można spakować je na wyjazd, np. na zagraniczne zawody sportowe.

Co istotne, poddanie się zabiegowi presoterapii musi być obowiązkowo skonsultowane z lekarzem. Najlepiej nie decydować o tym na własną rękę, bo istnieją przeciwwskazania, które uniemożliwiają korzystanie z takiego masażu (to między innymi zakrzepica bądź stany zapalne, które powinno się wcześniej wykluczyć.

CarePump

Mob.: (+48) 721 121 314
E-mail: [email protected]