worki foliowe, worki na pojemniki
Robienie zakupów

Artykuły foliowe – z czego się je wytwarza?

Folia polietylenowa to produkt, bez którego życie w XXI wieku nie byłoby takie samo. Wyrabia się z niej zarówno worki wykorzystywane w gospodarstwie domowym, jak i produkty foliowe, których używa się między innymi w branży spożywczej.

Foliowe worki z polietylenu – wykorzystanie oraz właściwości tego surowca

Polietylen, inaczej polimer etenu, wykorzystywany jest chętnie w przemyśle. Worki na śmieci są zapewne najbardziej rozpowszechnioną jego formą. Do ich produkcji stosuje się zarówno polimer etenu o znacznej gęstości (oznaczany skrótem HDPE), jak i polietylen niskiej gęstości (LDPE). HDPE wyróżnia się większą odpornością mechaniczną oraz ma wyższą temperaturę topnienia, jest jednak mniej przezroczysty. Z takiej folii wykonuje się między innymi mocne worki na śmieci. Z kolei LDPE jest przejrzysty, bezwonny i dość miękki, a przez to niesłychanie sprężysty. Nie jest tak odporny na wysokie temperatury, ale w tych niższych utrzymuje swoją sprężystość. Jest to przydatne w branży spożywczej, szczególnie tam, gdzie przechowuje i przewozi się zamrożone produkty. Na potrzeby branży spożywczej z LDPE wytwarza się worki na mięso euro dopasowane do pojemników o wielu pojemnościach. Co istotne, worki do tego przeznaczone muszą uzyskać certyfikaty dopuszczające je do kontaktu z żywnością.

Peleryny dla branży fryzjerskiej i pozostałe artykuły foliowe

Z polimeru etenu wytwarza się także masę innych artykułów dla rozmaitych sektorów przemysłu. To między innymi zakrętki, różnego rodzaju pojemniki, transparentna folia pakunkowa (również ta termokurczliwą), a nawet solidne żyłki oraz żagle. Jest to także tworzywo, z którego Global Food Hygiene – krajowy producent odzieży ochronnej – zaprojektował antystatyczne, przezroczyste peleryny jednorazowego użytku dla fryzjerów. Peleryny produkowane są w kilku barwach i w dwóch rozmiarach, a pakowane są w postaci poręcznej rolki ze zrywkąpasującej do dozowników.

Nasze dane teleadresowe:
Global Food Hygiene D.Urbański Spółka Komandytowa
Kuśnie 41D
98-200 Sieradz

Tel.: +48 43 827 36 66
E-mail: [email protected]