Hobby, sport, rekreacja Robienie zakupów

Bezpieczna jazda konna – toczki i kaski do jazdy konnej

Kup kaski do jazdy konnej

Jeździectwo należy do tych dziedzin sportu, gdzie ryzyko upadków jest wyjątkowo duże. A te, ze względu znaczną wysokość i prędkość, mogą być naprawdę niebezpieczne. Na uszkodzenia narażona jest szczególnie głowa dżokeja, która bezwzględnie winna być właściwie chroniona. W sklepach z artykułami dla pasjonatów jeździectwa można nabyć 2 typy zabezpieczeń głowy – toczki oraz kaski do jazdy konnej. Które z nich jednak zapewniają lepszą ochronę? Co warto wiedzieć któregoś z tych produktów?

Toczki czy kaski jeździeckie? Co lepsze?

Pierwszą jeździecką osłoną głowy była zwyczajna, myśliwska czapka. Jej fason był wzorem dla powstania toczków. Współczesny toczek jeździecki jest przeważnie wykonany z włókna szklanego i stanowi formę pośrednią między tradycyjną czapką, a kaskiem. Nie daje jednak tak dobrej protekcji jak kask, przez co rekomendowany jest raczej przy rekreacyjnej jeździe o niewielkiej prędkości. Pod tym względem zdecydowanie lepiej wypada kask jeździecki, stosowany przez wyczynowców, który ma certyfikaty stosownych organizacji – w Polsce jest to PZJ.

Kupujemy toczek lub kask do jazdy konnej

Najistotniejszą kwestią przy wyborze kasków do jazdy konnej jest bezpieczeństwo. Kask musi posiadać stosowne atesty, jak również umożliwiać regulację swojego rozmiaru lub być idealnie dopasowany do kształtu głowy dżokeja. Do kasku należałoby dokupić akcesoria – w szczególności pokrowiec, który ułatwi jego przewożenie i pozwoli uniknąć zabrudzenia. Nabywając kask do jazdy konnej nie należy także iść na kompromis. W związku z tym, jeżeli w naszej okolicy nie wypatrzyliśmy pasującego nam modelu, można zamówić go w sklepie internetowym.

Nasze dane teleadresowe:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]