buty do jazdy konnej, buty jeździeckie
Hobby, sport, rekreacja Robienie zakupów

Buty do jazdy konnej – jakie kupić?

Jeździectwo z każdym rokiem zyskuje na popularności. Naturalnie nie jest to zadziwiające – szczególnie, jeśli weźmie się pod uwagę liczne walory tej dyscypliny sportu. Główne z nich to: trening właściwej postury, polepszenie kondycji, a także rozwój wszystkich mięśni. Poza tym ma pozytywne działanie na psychikę: podnosi poczucie odpowiedzialności, redukuje napięcie oraz wspiera zacieśnianie bliskich relacji. Aby jednak w pełni korzystać z dobrodziejstwa jazdy konnej, powinniśmy właściwie dobrać strój i buty jeździeckie. Na co zwrócić uwagę podczas zakupów tych ostatnich?

Buty do jazdy konnej – zabezpieczenie części lub całej nogi

Rozróżnia się 2 główne typy butów do jazdy konnej: sztyblety oraz oficerki. Pierwsze sięgają zaledwie ponad kostkę – są więc wyraźnie krótsze. Oficerki to zaś buty bardzo wysokie, sięgające za kolano. Tym samym zapewniają osłonę całej nodze, zmniejszając zagrożenie powstawania sińców czy zadrapań. Sztyblety to mniejszy koszt od oficerek, jakkolwiek decydując się na ich kupno, warto nie zapominać o tym, by zaopatrzyć się też w ochraniacze nóg – sztylpy albo czapsy.

Z czego wytwarza się buty jeździeckie?

Podczas wyboru butów do jazdy konnej, koniecznie należy wziąć pod uwagę na tworzywo, z jakiego są one wytworzone. Na rynku znajdziemy obuwie uszyte ze skóry i jej różnych zamienników. Skóra jest z pewnością bardziej kosztowna, lecz opłaca się na nią zdecydować z uwagi na większą trwałość i możliwość dostosowania się buta do kształtu stopy dżokeja. Lubiane są zwłaszcza buty cielęcej skóry, która jest delikatna i prawie natychmiast nabiera pożądany kształt. Bydlęca skóra pod tym względem prezentuje się nieznacznie gorzej, lecz jej niewygórowana cena jest sporą plusem.

Nasze dane teleadresowe:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]