Ochrona zdrowia Robienie zakupów Wyposażenie i urządzanie mieszkania

Co daje oczyszczacz powietrza?

Kwestia pyłu zawieszonego w atmosferze trafiła już do świadomości przeciętnego Polaka i coraz rzadziej jest lekceważona. Mieszkańca naszego kraju zdają sobie sprawę, iż czystość powietrza, które każdego dnia wdychamy, ma spory wpływ na nasze samopoczucie. Dopóki nie zostaną zastosowane skuteczne rozwiązania, każdy powinien zadbać o swoje zdrowie, na przykład poprzez zaopatrzenie się w oczyszczacz powietrza.

Oczyszczacze powietrza – sprzęt od renomowanych producentów

Im bardziej zurbanizowany rejon, tym bardziej prawdopodobne jest zagrożenie obecności znacznej kondensacji pyłów zawieszonych PM2,5 oraz PM10. Na rozwój szeregu schorzeń układu oddychania narażeni są szczególnie rezydenci dużych aglomeracji miejskich lub terenów w pobliżu zakładów przemysłowych wypuszczających do atmosfery ogromne ilości pyłów zawieszonych. Cykliczne używanie oczyszczaczy powietrza jest rozwiązaniem, które pozwoli znacznie osłabić negatywny wpływ zanieczyszczeń na zdrowie. Oczyszczacze powietrza wielu renomowanych producentów, jak przykładowo Webber, GREE czy Meaco, od lat obecne są w ofercie wielu sklepów, toteż nie jest to w tym momencie nowość na krajowym rynku. Co ciekawe, poza wyłapywaniem z atmosfery zanieczyszczeń, często posiadają one także inne wartościowe funkcje.

Wykrywanie dwutlenku węgla oraz jonizacja – inne funkcje oczyszczaczy powietrza

Oczyszczacze powietrza sprzedawane są w wielu rozmiarach, w związku z tym bez trudu dostaniemy urządzenie stosowne do określonej objętości mieszkania. Oczyszczacze są względnie nieduże, zatem bez wysiłku daje się przenieść je między pokojami. Oprócz odfiltrowywania z powietrza pyłów zawieszonych PM10 i PM2,5, zatrzymują one też grzyby oraz drobnoustroje, które mogą być powodem wielu reakcji uczuleniowych czy też chorób, jak również niebezpieczny benzen. Wiele oczyszczaczy powietrza oprócz tego jonizuje oraz nawilża cząsteczki powietrza, co wytwarza w mieszkaniu orzeźwiającą atmosferę, a przy tym gwarantuje głębszy sen. Niektóre urządzenia mają też sensory wykrywające wysokie stężenie dwutlenku węgla. Używanie oczyszczacza powietrza zaleca się przede wszystkim alergikom.