Robienie zakupów Zagadnienia motoryzacyjne

Części zamienne do Citroena – które elementy najczęściej wymieniamy?

Jeśli potrzebujesz oryginalnych części Citroen, koniecznie wejdź na france-car.com.pl

Citroen to marka ze stuletnią tradycją, od dziesięcioleci znana dobrze rodzimym kierowcom. Jej samochody w naszym kraju są doceniane z uwagi na przystępną cenę, wysoką dostępność i przede wszystkim za pokaźną liczbę warsztatów specjalizujących się w ich naprawie. Największą powodzeniem cieszą się takie modele jak C4, C5, C6, Jumper, C-Elysse, C-Crosser, Xsara, Saxo, Xantia i Nemo. Oczywiście, podobnie jak auta innych marek, nie są one bezawaryjne, więc właściciele samochodów z francuskiej stajni powinni przygotować się na to, że z czasem będą zmuszeni kupić części zamienne.

Części do Citroena – co nabywamy najczęściej?

To, jakie części najczęściej odmawiają posłuszeństwa jest zależne głównie od konkretnego modelu – każdy z nich ma swoje wady, z których powstają inne awarie. Na początku należy na pewno napomknąć o substancjach chemicznych, które ulegają zużyciu w wyniku normalnej eksploatacji pojazdu. Są to najczęściej olej silnikowy, płyn chłodniczy, czynnik chłodniczy w klimatyzacji oraz płyn hamulcowy. Regularnych wymian, których ze względu na bezpieczeństwo nie wolno ignorować, wymagają także elementy układu hamulcowego: klocki oraz tarcze.

Jak tanio i łatwo kupić części do Citroena?

Najlepszą opcją są zawsze oryginalne części Citroen – te nieautoryzowane, często pochodzące z chińskich manufaktur, w wielu przypadkach cechują się niższą jakością, co negatywnie wpływa na komfort i bezpieczeństwo jazdy. Z tej przyczyny posiadacze aut Citroen części zamienne powinni nabywać w sklepach specjalizujących się w sprzedaży modułów do francuskich samochodów. Jeśli w sąsiedztwie żaden z podobnych nie funkcjonuje, wszystkie wymagane części można nabyć za pośrednictwem internetu.

Nasze dane teleadresowe:
France-car F.H.U. "RS" Rafał Socha
ul. Rusznikarska - Deptak 6
31-261 Kraków

Tel.: +48 (12) 415-33-99
Mob.: +48 600-815-815
E-mail: [email protected]