Robienie zakupów

Czym jest antena naziemna?

Jeśli chcesz zamówić antenę telewizyjną, zobacz tutaj.

W ogromnej większości domostw znaleźć można odbiornik telewizyjny. Znaczna część z nas nie potrafi wyobrazić sobie życia bez telewizji. Aby jednak telewizor nie był bezużytecznym gadżetem, należy zaopatrzyć się też w wysokiej jakości antenę. Dobrym rozwiązaniem okazuje się być antena naziemna, określana także anteną DVB-T, która świetnie sprawdza się w rozmaitych sytuacjach.

Antena naziemna – w czym można wybierać?

Wybór anten DVB-T jest obecnie niezwykle szeroki. W sprzedaży dostępne są pokojowe i siatkowe anteny DVB-T, anteny kierunkowe UHF/DVB-T i VHF/DVB-T, jak również anteny DIGIT i ASR – DVB-T. Dzięki zastosowaniu anteny telewizyjnej możliwa staje się zamiana fal elektromagnetycznych na sygnał elektryczny. Dzięki nim możliwy jest odbiór naziemnych sygnałów telewizyjnych tak w sieciach kablowych o charakterze zbiorowym, jak i w instalacjach antenowych indywidualnych. Znajdujące się dzisiaj w sklepach anteny DVB-T cechują się głównie prostotą instalacji. Bez trudu poradzi sobie z nim każdy, kto chociaż parę razy trzymał w dłoni narzędzia potrzebne do majsterkowania. Anteny telewizyjne, które na ten moment proponują nam producenci, cechują się również wysoką wytrzymałością na działanie zmiennych czynników pogodowych. W związku z tym umożliwiają odbiór programów telewizyjnych wysokiej jakości przez niezwykle długi okres czasu.

Antena telewizyjna – co należy uwzględnić przy jej zakupie?

Bardzo duża oferta anten tego rodzaju sprawiła, że powinno mocno przyłożyć się do wyboru anteny, którą planujemy zastosować. Powinno się wiedzieć, że uwagę trzeba zwrócić na szereg uwarunkowań, rzutujących na siłę odbieranego sygnału. Liczy się bez wątpienia odległość, w jakiej zlokalizowane są nadajniki. Informacje na temat umiejscowienia nadajników błyskawicznie znajdziemy w Internecie. Znaczenie ma również moc z jaką pracuje nadajnik, a także jego kierunkowość. Pod uwagę brać trzeba zawsze ukształtowanie obszaru, który oddziela nadajnik od miejsca ulokowania antena naziemna. Ogromne znaczenie ma również to, czy znajdujemy się na terenie otwartym czy też w mieście.

Nasze dane teleadresowe:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]