Robienie zakupów Wyposażenie i urządzanie mieszkania

Firanki i rolety dzień noc – duet do nowoczesnego wnętrza

W trakcie aranżowania wnętrz jesteśmy postawieni przed wyborem: żaluzje, rolety czy zasłony? Czy zdarzają się sytuacje, kiedy te elementy – rolety dzień i noc i zasłony – mogą pasować do siebie w jednym pomieszczeniu? Jak ma się taki przypadek z firankami? Specjalnie dla Ciebie przejrzeliśmy inspiracje wnętrzarskie i teraz będziemy starać się udzielić odpowiedzi na pytanie: czy rolety tworzą zgrany duet z firankami lub zasłonami?

Rolety dzień noc i firanki – czy to współgra?

Na blogach poświęconych wnętrzarstwu zauważyliśmy kilka propozycji aranżacji pomieszczeń według tego pomysłu. Rolety – dzień noc lub klasyczne gładkie – z delikatnymi, zwiewnymi firankami? To może być strzał w dziesiątkę. W jasnym, pastelowym wnętrzu: dziecięcym pokoju, kobiecej sypialni lub salonie, oprócz rolety masz możliwość także w oknie zawiesić firanki. Jakiego koloru? Przy wzorzystej albo intensywnej rolecie postaw na firankę o białej, jasnoszarej bądź kremowej barwie. Roleta jest jasna i monochromatyczna? Firankę możesz dobrać w intensywniejszej barwie. Ożywi to pokój i będzie dopełnieniem lub kontrastem do znajdujących się tam poduszek, dywanu, mebli i innych drobiazgów.

Rolety dzień noc i zasłony – czy takie połączenie jest możliwe?

W czasie naszych inspirujących poszukiwań znaleźliśmy także mnóstwo sugestii zgrania rolety dzień i noc z zasłonami. Pierwszy nurt to monochromatyzm: roleta i zasłona utrzymana w tej samej gamie kolorystycznej (np. beżu, brązie, szarości, bieli). Kolejny pomysł to stonowana roleta i wzorzysta, rzucająca się w oczy zasłona – przy czym wzór zasłony wybierz pasujący do estetyki pokoju (romantyczne kwiaty, dziecięce bohomazy, marynistyczne pasy, modne kropki). Ostatnia sugestia opiera się na przeciwieństwach. Intensywna roleta – żółta, zielona, niebieska – oraz stonowana zasłona: biała, beżowa, szara. Efekt? Intrygujący i nowoczesny. Rolety z firankami lub zasłonami to nowatorski pomysł na aranżację pomieszczenia. Odważysz się wypróbować ten modny duet w swoim mieszkaniu?