drukarki 3D, 3D drukarka
Robienie zakupów Technologie

Formlabs, Makerbot, Stratasys – drukarki 3D w ofercie polskiego dystrybutora

W ofercie firmy CadXpert odnajdziesz tylko urządzenia od uznanych producentów tych rozwiązań: MakerBot oraz FormLabs, których CadXpert jest wyłącznym dystrybutorem, jak również Stratasys (jesteśmy autoryzowanym dystrybutorem). Drukarki 3D, które mamy w naszym asortymencie, działają między innymi w technologiach: FDM, SLA i PolyJet.

Drukarki 3D Stratasys – obniżą koszty produkcji

Marka Stratasys jest światowym liderem na rynku urządzeń do druku 3D. Od ponad 30 lat – a konkretnie od 1988 r. – zaopatruje klientów najnowocześniejsze technologie oraz urządzenia. Wyliczono, że używając drukarek 3D oraz innych produktów Stratasys można obniżyć wydatki na produkcję i czas przeznaczony na proces produkcyjny aż o 90 procent. Kluczowe założenia pracy specjalistów marki Stratasys to zapewnianie najlepszych możliwych urządzeń i usług, a także wsparcie techniczne oraz merytoryczne. Najlepiej sprzedające się urządzenia asortymentu drukarek 3D firmy Stratasys to kolekcja F123 Series – drukarki do zaawansowanego prototypowania, zalecane dla przemysłu i biznesu. Nowością w naszym asortymencie jest kolekcja F120 – kompaktowy model drukarek 3D do ekspresowego prototypowania z fabryczną dokładnością.

Formlabs – niewielkie drukarki 3D

Następnym liderem produkcji drukarek 3D jest Formlabs. Czym charakteryzuje się ta marka na rynku urządzeń do druku 3D? Formlabs produkuje niezwykle zaawansowane technologicznie desktopowe drukarki 3D, a także specjalistyczne sposoby przyrostowego druku, jak m.in. SLA i SLS. Nowością w asortymencie CadXpert jest drukarka Form 3 – nieduże urządzenie, działające w prekursorskiej, autorskiej technologii Low Force Stereolithography (LFS), która stanowi formę technologii SLA. Ta drukarka – podobnie jak wszelkie inne urządzenia Formlabs – cechuje się intuicyjną obsługą i funkcjonalną konstrukcją. Czym autorska technologia LFS odróżnia się od SLA? Z pewnością lepszymi rezultatami w druku z żywic fotopolimerowych: większą dokładnością oraz prędkością druku, a także precyzyjnym odwzorowaniem najdrobniejszych szczegółów. W technologii LFS warunki druku są podtrzymywane na tym samym poziomie, dzięki temu można błyskawicznie wydrukować jednakowe prototypy, do czego dąży się zwłaszcza w powtarzalnej, masowej produkcji.

Drukarki 3D MakerBot dla biznesu, edukacji, przemysłu

MakerBot konstruuje wysokiej jakości zaawansowane urządzenia do druku 3D, działające stosujące technologię FDM. Drukarki 3D tej marki są szeroko wykorzystywane w rozlicznych gałęziach przemysłu, biznesu, edukacji i wielu innych. Najnowszy model, czyli drukarka MakerBot Method X, to produkt wspierany przez Stratasys. To sprzęt, który wykorzystuje materiały dostępne dla kolekcji MakerBot Method, materiał podporowy Stratasys SR-30 i ABS. W Method X drukowanie odbywa się w zamkniętej komorze rozgrzewanej do 100°C. Otrzymany wydruk jest dokładny oraz solidny, a w trakcie procesu wydruku nie dochodzi do przesunięcia się warstw ani nie tworzą się odkształcenia.

Nasze dane teleadresowe:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]