Robienie zakupów

Główne atrybuty piłek do piłki ręcznej, nożnej i siatkówki

Chcesz kupić piłki Hummel? Kliknij tu.

Nie ma wielu dyscyplin sportowych, które można ćwiczyć bez wymogu użycia jakichś akcesoriów. Również w wielu dyscyplinach indywidualnych, np. tych z dziedziny lekkoatletyki i gimnastyki, trzeba zaopatrzyć się w szarfę bądź dysk. Aczkolwiek najpopularniejszym na całym globie akcesorium sportowym, przewijającym się w setkach sportów zespołowych (choć nie tylko), są piłki. W tym wpisie opisujemy charakterystykę 3 piłek sportowych wykorzystywanych w grach modnych wśród Polaków.

Czym różnią się od siebie piłki do siatkówki, piłki nożnej i ręcznej?

1. Piłka do piłki nożnej to prawdopodobnie sprzęt, który spotkać można w pokoju każdego nastolatka, a ostatnio i niejednej dziewczynki, dlatego że o sukcesie w piłce nożnej nierzadko marzą również kobiety. Piłka do “nogi” waży zazwyczaj od 410 do 450 gramów, a jej obwód powinien mieścić się w przedziale 0,68-0,70 m. Niegdyś piłki te szyto ze skóry naturalnej, obecnie wykorzystywana do tego jest przeważnie eko skóra. Piłki do piłki nożnej jeszcze niedawno określano “biedronką” ze względu na specyficzne czarne łaty, które musiały być widoczne na czarno-białych ekranach telewizorów. Obecnie piłki do „nogi” występują w tysiącach niepowtarzalnych wzorów i kolorów, a wszystkie popularne imprezy futbolowe ma własny oficjalny projekt piłki.
2. Piłka do siatkówki jest ociupinę mniejsza niż ta do „nogi”, bowiem jej obwód to od 65 do 67 centymetrów. Jest od niej aczkolwiek zdecydowanie lżejsza – waży raptem 260-280 gramów. W środku mieści się lateksowy pęcherz, a między nim a skórzaną powierzchnią (również w większości wypadków wykonaną ze skóry syntetycznej) znajduje się powłoka z nylonu albo bawełny. Piłki do siatkówki produkuje się w wersji indoor i beach.
3. Piłka do piłki ręcznej jest najmniejsza z omawianych tu piłek, ale co istotne jej rozmiary oraz wagą są dostosowywane w zależności od tego, dla kogo piłka jest przeznaczona. Inne rozmiary mają wobec tego piłki do piłki ręcznej dla mężczyzn, inne dla kobiet, a sprzęt o najmniejszym obwodzie dedykowany jest dla dzieci. Dlatego waga piłek dla szczypiornistów waha się od 260 do nawet 475 g, a ich obwód – 46 aż do 60 centymetrów. Dętka tych piłek powinna być bardzo mocna, więc zwykle sporządzana jest z lateksu. Zewnętrzna powierzchnia natomiast winna zapewniać dobrą przyczepność do dłoni.

Czy jesteśmy zawodowymi sportowcami, czy uprawiamy sport wyłącznie amatorsko, opłaca się kupować sprzęt bardzo dobrej jakości. Zagwarantuje to nie tylko większy komfort podczas gry – lepsza piłka na pewno posłuży także znacznie dłużej.

Nasze dane teleadresowe:
RS Active S. Szmal R. Wasiak s.c.
ul. Zagnańska 84B
25-528 Kielce

Mob.: +48 798-558-877
E-mail: [email protected]