podkłady higieniczne, podkłady medyczne
Ochrona zdrowia Robienie zakupów

Jak i gdzie używa się podkładów jednorazowych?

Stanowiące bezpośrednie niebezpieczeństwo dla naszego zdrowia grzyby, wirusy i bakterie czają się praktycznie wszędzie. Największe ryzyko zarażenia powstaje jednak w pomieszczeniach, w których często pojawiają się osoby chore lub tam, gdzie w wyniku różnych zabiegów narzędzia dotykają skóry lub innych tkanek. Takimi punktami są przede wszystkim wszelkiego rodzaju studia tatuażu, gabinety kosmetyczne, salony spa oraz placówki służby zdrowia. Aby ograniczyć ryzyko transferu bakterii i innych szkodliwych mikroorganizmów, używa się rozmaitych akcesoriów – poza rękawiczkami ochronnymi i preparatami do dezynfekcji są to również podkłady higieniczne.

Zastosowanie podkładów jednorazowych

Wiele chorobotwórczych grzybów i wirusów rozprzestrzenia się poprzez kontakt skóry z zakażoną powierzchnią, dotykaną uprzednio przez jednostki zarażone. Aby zmniejszyć ryzyko migracji bakterii w salonach i gabinetach kosmetycznych, korzysta się z podkładów medycznych. Zwykle są one wyprodukowane z celulozy lub podobnych tworzyw i tworzą efektywną barierę dla mikroorganizmów. Podkłady medyczne są jednokrotnego użytku i rozkłada się je m.in. na fotele dentystyczne i ginekologiczne, kozetki oraz sprzęt rehabilitacyjny.

Podkłady higieniczne – do wykorzystania w publicznym WC

Jeszcze większe ryzyko rozprzestrzeniania się zakażeń skórnych powodowanych przez bakterie panuje tam, gdzie z zakażoną nawierzchnią ma kontakt nieosłoniona skóra – czyli w toalecie. Możliwość przeniesienia się wirusów redukują podkłady jednorazowe przeznaczone do stosowania na deskach klozetowych. Korzystanie z nich jest rekomendowane we wszelkich punktach, w których toaleta jest publicznie dostępna – na przykład w sklepach, biurach, placówkach oświaty czy punktach usługowych.

Nasze dane teleadresowe:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]