Robienie zakupów Zagadnienia motoryzacyjne

Jak zwiększyć pakowność auta? Zamontuj belki dachowe!

Chcesz nabyć poprzeczki dachowe? Powinieneś odwiedzić tę stronę

Wyjazd autem na wakacje wymaga wygospodarowania miejsca na wszelkie konieczne w trakcie wypoczynku akcesoria. Przeważnie nie pomieścimy wszystkiego w bagażniku. Po pierwsze dlatego, że ich liczba w przypadku dużej rodziny jest znaczna, a po drugie, ze względu na spore gabaryty niektórych przedmiotów. Tu należy wspomnieć w szczególności o rowerach czy nartach, których zmieszczenie w bagażniku typowego rodzinnego auta jest niemożliwe. Rozwiązaniem tego problemu są bagażniki dachowe oraz uchwyty samochodowe dostosowane do transportu wymienionych sprzętów.

Poprzeczki samochodowe – trwały montaż boxu dachowego

Pakowność samochodu w dużym stopniu zwiększa zastosowanie bagażnika dachowego w postaci boxu. Ten typ bagażnika nie tylko gwarantuje przewożonym sprzętom ochronę przed wodą oraz uszkodzeniami mechanicznymi, ale też nie wpływa znamiennie na zmniejszenie osiągów pojazdu, bo posiada opływowy kształt. Do jego montażu niezbędne są poprzeczki samochodowe, czyli relingi. Jeśli nasz samochód nie został w nie wyposażonypodczas produkcji, możemy je kupić sami. Miejmy jednakże na uwadze, by dobór modelu właściwego do budowy naszego auta oraz sam montaż zlecić specjalistom. Przy samodzielnym ich założeniu umocowanie bagażnika może być za słabe.

Uchwyty samochodowe doskonałe dla rowerów

Poza poprzeczkami do montażu boksu dachowego, możemy też nabyć dodatkowe uchwyty samochodowe, z pomocą których przewieziemy autem kajaki, rowery czy deski snowboardowe. Uchwyty tego typu są zwykle przeznaczone do transportu konkretnego sprzętu – zapewniają więc maksymalny poziom bezpieczeństwa. Uchwyty rowerowe można założyć zarówno w tylnej części samochodu – na haku holowniczym albo klapie, jak i na jego dachu. To pierwsze rozwiązanie jest zalecane ze względu na to, że rowerom nie zagraża wtedy kolizja z wiaduktami, nisko wiszącymi gałęziami i tablicami.

Nasze dane teleadresowe:
AUTO-PLUS Zbigniew Haluch
ul. Prądnicka 79
31-202 Kraków

Tel.: +48 (12) 416-20-08
Mob.: +48 602-790-666
E-mail: [email protected]