Robienie zakupów Tematyka żywnościowa

Kapsułki Nespresso – przedstawiamy ich alternatywy

Zobacz kapsułki Nespresso zamienniki na cafessima.pl

Kapsułki do ekspresów Nespresso są jednymi z najdłużej dostępnych w sprzedaży. Zostały opatentowane w Szwajcarii już w 1976 r. i od tego czasu powoli zdobywały kolejnych miłośników. Współcześnie jest to marka rozpoznawalna na całym świecie, a ekspresy z tym systemem wytwarza wiele uznanych firm.

Czy można kupić kapsułki kompatybilne z Nespresso?

Decydując się na zakup ekspresu działającego na systemie Nespresso, wiele osób obawia się, czy będzie zmuszona wyłącznie do używania kawy w kapsułkach od jednego producenta. Nic bardziej mylnego. Patent na ten system wygasł kilka lat temu więc w tej chwili w sprzedaży dostępnych są dziesiątki różnych kapsułek kompatybilnych z Nespresso, pozwalających cieszyć się napojami o aromatycznych kompozycjach smakowych. Jedną z szeroko znanych i rozpoznawanych przez Polaków marek jest Lavazza, produkująca kapsułki z kawą Delicato i Armonico o umiarkowanej intensywności, zawierające kompozycję kaw arabika z Ameryki Północnej, a także bogate w smaku kapsułki Vigoroso i DecaRicco oparte na połączeniu arabiki i robusty. Innym znanym włoskim producentem kawy w kapsułkach do ekspresu Nespresso jest IlCafeItaliano, autor głębokich w smaku połączeń robusty i arabiki o nazwach zaczerpniętych od włoskich miast, czyli Firenze, Trieste, Venezia oraz Roma. W zależności od wybranego smaku, w tych kawach da się poczuć aromaty czekolady, palonego drewna czy orzechów laskowych. Inni poważani włoscy producenci, wytwarzający zamienniki kapsułek do ekspresu Nespresso to m.in. Diemme (kawy Corpo, Spirito Della Tanzania czy bezkofeinowa Cuore) i Italian Coffee (Caffè Macchiato Cortado, Nocciola, Sambuca, Amaretto, Crema czy Light).

Zamienniki kapsułek Nespresso również od polskiego producenta

Kapsułki kompatybilne z Nespresso produkuje też rodzima firma Cafe Rene, specjalizująca się w kawie espresso. Wytwarza ona kawy o wysokim pułapie intensywności, np. Ristretto, Lungo czy Milano, w tym również kawy aromatyzowane – Hazelnut, Vanilla, Chocolate i Carmel.

Opakowania sprzedawane w większości sklepów mieszczą przeważnie 10 szt kawy w kapsułkach. Natomiast dla konsumentów, zamawiających kawę hurtowo, niektórzy producenci przygotowali również zestawy po 50 lub 60 kapsułek, co pozwala znacznie obniżyć cenę napoju. W przypadku, gdy klient ma wątpliwości, czy wybrany produkt pasuje do posiadanego przez niego ekspresu, zanim wyśle zamówienie winien zwrócić się po uzupełniającą informację do właściciela sklepu.

Nasze dane teleadresowe:
Sklep internetowy Cafessima
ul. Stawki 6/121
00-193 Warszawa

Tel.: +48 22 122-88-73
E-mail: [email protected]